Skocz do zawartości

Studia W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dostać na studia w USA. Chciałbym się dowiedzieć co muszę zrobić i jak to wszystko wygląda.

Może odpowiecie mi na te pytania??

1. Co muszę mięć aby się dostać??

2. Czy mogę się starać o stypendium sportowe?? ( od 3 lat gram w kadrze polski w footballu amerykańskim)

3. Ile kosztują studia??

4. Jak wygląda cały proces studiów??

5. Jak wygląda sprawa wizy??

6. Czy mogę pracować w czasie studiów??

Z góry dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dostać na studia w USA. Chciałbym się dowiedzieć co muszę zrobić i jak to wszystko wygląda.

Może odpowiecie mi na te pytania??

1. Co muszę mięć aby się dostać??

a na jakie chcesz iść studia? Do college? Jeśli kończysz szkołę średnią to musisz zaczynać od college. Wszyscy miedzynarodowi studenci muszą zdać TOEFL. Oprócz tego standardowo SAT (zależy od szkoły który SAT konkretnie), zazwyczaj też się pisze podanie oraz trzeba mieć listy rekomendacyjne (ale to chyba też zależy od szkoły).

2. Czy mogę się starać o stypendium sportowe?? ( od 3 lat gram w kadrze polski w footballu amerykańskim)

nie wiem jak jest ze sportowym, ale generalnie więszkość stypendiów jest niedostępna dla studentów na wizie. Acz znalazłam to:

http://www.sport-scholarships.com/english/requirements.htm

i nic nie wspominają że musisz być obywatelem lub rezydentem...

3. Ile kosztują studia??

dużo. 20 000 na rok.

4. Jak wygląda cały proces studiów??

zupełnie inaczej jak dla mnie :)

5. Jak wygląda sprawa wizy??

musisz być najpierw przyjęty do szkoły, żeby starać się o wizę. Potem musisz wykazać że masz kasę na 1 rok studiów (chyba, że masz stypendium od szkoły) i dostaniesz odpowiednie papiery ze szkoły z którymi możesz iść do konsula.

6. Czy mogę pracować w czasie studiów??

maks 20h tygodniowo na campusie. czyli generalnie licho. nie ma na to czasu, a kasa to raczej na waciki. nie licz, że się z tego będziesz w stanie utrzymać

Z góry dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...