Skocz do zawartości

Po Nao2 / D-3032/ I-864/ Ds-230


Oliwier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Moja sprawa wygląda następująco :

Złożyłem petycje w USA o CR-1/IR-1 dla mojej Żony, która jest w Polsce . Ja mam obywatelstwo amerykańskie jak i również polskie.

pod koniec października otrzymałem NAO1 i teraz jestem w trakcie czekania na NAO2.

Jestem nowy na forum, bardzo dużo czytałem postów, żeby jak najlepiej zorientować sie w temacie .

Ale jak wiadomo najlepiej jest zapytać dobrze zorientowanych w tej sprawie osób, więc takie są moje pytania :

- mam zamiar w najblizszym czasie odwiedzic Polskę i tu mam pytanie o D-3032 a dokładnie chodzi mi o podpis Żony, czy własnie wypełnić razem D-3032 i mam zabrać ten dokument z powrotem ze sobą i jak poproszą mnie o przesłanie D-3032 do NVC to ja mam wyslac to z USA do nich czy Żona powinna wyslac D-3032 z Polski do NVC ?

Są różne opinie na ten temat, dużo ludzi specjalnie przesyła D-3032 z podpisem do USA i wysyła osoba z USA do NVC ... co o tym sądzić? D-3032 drukuję taki format jaki jest w internecie: pdf ?

- D-3032 to czyli jest wybór agenta ? to znaczy, że wybór osoby która będzie załatwiać wszystkie sprawy papierkowe ?

- I-864 to jest wybór sponsora ? czy sponsor otrzymuje jakies dokumenty w sprawie CR-1/ IR1 ? czy jego rola kończy się na I-864 ?

- agent i sponsor to mogą być dwie różne osoby?

- a o co chodzi z formularzem D-230 ? kiedy ten formularz będzie potrzebny ?

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi, na pewno mi bardzo pomogą

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja jestem na etapie załatwiania tych spraw z tym, że w trochę innej kategorii...

DS-3032 ma nadrukowany numer sprawy z kodem kreskowym dokument ten otrzymuje w razie czego Petitioner i Applicant, natomiast ten zwykły pdf nie ma tego kodu. Może lepiej poczekać na ten dokument od NVC, bo wtedy napewno szybciej jest wprowadzony do systemu. Niektórzy sami znając już numer sprawy bawią się w nadruk tego kodu na ten dokument zanim dostaną go z NVC. Poczytaj na visajourney.com

Skad będzie wysłany to myślę, że nie ma różnicy. Ludzie wysyłają z USA żeby była pewność, że doszło, bo możesz śledzić przesyłkę... Ja wysłałem z Polski i też doszło. Dodatkowo można wysłać im maila z informacją o wyborze agenta, ale szybciej załatwią ten papierowy, bo na odpowiedź na maila czeka się 3 tygodnie.

DS-3032 to wybór osoby, do której będą wysyłane wszystkie papierki i osoba ta będzie odpowiedzialna za zapłatę za Immigrant Visa - otrzyma Invoce, który i tak musi być zapłacony z amerykańskiego banku. NVC zaleca by był to adres w USA - znów względy doręczenia poczty... Agentem może być też sam Applicant. Lepiej chyba żebyś Ty nim był...skoro jestes w USA.

Nie wiem jak to jest ze sponsorowaniem w Waszej sprawie, ale ogólnie rola sponsora kończy się na I-864 i to w jego gestii leży wypełnienie tego dokumentu + wszystkie załączniki. Jeśli zabraknie do wymaganej kwoty to może nim być chyba również żona lub inna osoba...

Oczywiście, że Agent i sponsor to mogą być dwie różne osoby.

DS-230 wypełnia Applicant czyli żona + załączniki. Wysyłane już jest gdy będzie zapłacone za wizę IV Fee.

Polecam poczytać tutaj: http://travel.state.gov/visa/visa_4354.html

A tu masz opis jak to można pozałatwiać, tylko uważaj bo część info nie jest aktualna i może sięnieco różnić od poszczególnych przypadków:

http://www.visajourney.com/wiki/index.php/...he_NVC_ShortCut

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg 1031 wielkie dzięki za odpowiedź !!! bardzo mi pomogła !!!

to czyli najlepiej poczekać z DS-3032, bo zamiast szybciej może być dłużej ...

a mam jeszcze pytanie otrzymuje NAO2, po NAO2 jeszcze nic nie robie tylko czekam na kolejny list i wtedy poproszą mnie o dokumenty ? jak otrzymam NAO2 to wtedy wysyłam im jakieś pieniądze ?

to czyli DS-230 wypełnia sie później ? DS-230 jest wysyłane do NVC czy do ambasady ? wiem, ze to wszystko będzie zapewne napisane w tych listach ale chciałbym wiedzieć wcześniej ...

To czyli tak :

- otrzymuje NAO2 , opłacam, pozniej przychodzi list o wybor agenta , wybor sponsora i wszystko oczywiscie wysyłam im i oplacam

- czy o wybor agenta i wybor sponsora list przychodzi oddzielnie ?

- DS-230 jest jakos na końcu ?

- to są wszystkie dokumenty jakie im sie wysyła ?

jeśli coś pominąłem, to proszę mnie poprawić

Przepraszam za takie głupie pytania, ale jest to dość skomplikowany proces ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg 1031 wielkie dzięki za odpowiedź !!! bardzo mi pomogła !!!

to czyli najlepiej poczekać z DS-3032, bo zamiast szybciej może być dłużej ...

Żona tez dostanie taki formularz.Jak wybierze agenta sama moze go wyslac z Pl.To chodzi o to ze na jaki adres i do kogo maja byc dostarczane dokumenty dla niej.I nie wiem czy dobrym pomyslem bedzie jak sam bedziesz jej agentem.żona musi podpisac DS230bedziesz musiala wyslac sama albo do ciebie a ty do nich to samo jest z zaswiadczeniem o niekaralnosci i pozostalymi dokumenty.musi zrobic wszystkie tlumaczenia i tobie wyslac a ty do nich no chyba ze juz masz to wszystko to sprawa zalatwiona jesli nie to zona i tak bedzie wysylala to do ciebie a ty pozniej do nich.jedyny plus tego ze ty bedziesz jej agentem jest to ze tylko ty wlasnie bedziesz mogl zrobic ta oplate 400$ w usa i to zona tak czy siak bedzie ci musiala odeslac.wybor nalezy do was

a mam jeszcze pytanie otrzymuje NAO2, po NAO2 jeszcze nic nie robie tylko czekam na kolejny list i wtedy poproszą mnie o dokumenty ? jak otrzymam NAO2 to wtedy wysyłam im jakieś pieniądze ?

Albo sie myle albo nie ale w NOA2 bedzie opata 70$.Musisz to oplacic.

to czyli DS-230 wypełnia sie później ? DS-230 jest wysyłane do NVC czy do ambasady ? wiem, ze to wszystko będzie zapewne napisane w tych listach ale chciałbym wiedzieć wcześniej ...

DS-230 jest w IIcz. Takie formularze dostanie żona/agent do wypelnienia w koncowym etapie zalatwiania sprawy.Wszystko sie wysyla do NVC. do ambasady nic.

To czyli tak :

- otrzymuje NAO2 , opłacam, pozniej przychodzi list o wybor agenta , wybor sponsora i wszystko oczywiscie wysyłam im i oplacam

Wszystko sie zgadza. Do ciebie za pewne szybciej beda przychodzily listy od nich wiec jak juz zona wybierze agenta to kolejnym pismem jakie dotaniesz od nich beda wlasnie te rozliczenia i list od pracodawcy.

- czy o wybor agenta i wybor sponsora list przychodzi oddzielnie ?

tak przychodza one oddzielnie.O wyborze agenta dostaniecie oboje ale żona musi go podpisac niestety

- DS-230 jest jakos na końcu ?

To jest na końcu

- to są wszystkie dokumenty jakie im sie wysyła ?

Niestety nie. Żona bedzie musiala wyslac im jeszcze zupelny akt slubu+tlumaczenie przysiegle, zupelny akt urodzenia+tlumaczenie przysiegle,swiadectwo o niekaralnosci+tlumaczenie przysiegle, ksera srony biograficznej paszportu i dwa zdjecia wizowe no i wlasnie te formularze DS-230.Jak cos pominelam to poprawcie

Przepraszam za takie głupie pytania, ale jest to dość skomplikowany proces ...

Az tak skomplikowany to on nie jest.... czasochlonny tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy dobrym pomyslem bedzie jak sam bedziesz jej agentem

a czemu to by byl zly pomysl ?

Chcemy dobrze zorganizowac czas, wiec o te wszystkie przetlumaczone dokumenty kiedy nas poprosza : zupelny akt slubu+tlumaczenie przysiegle, zupelny akt urodzenia+tlumaczenie przysiegle,swiadectwo o niekaralnosci+tlumaczenie przysiegle, ksera srony biograficznej paszportu i dwa zdjecia wizowe. Jak dobrze mysle to bedzie to jakos w koncowym etapie razem przy wysylaniu pakietu Ds-230 ?

Jesli sie myle to prosze mnie poprawic .

Albo sie myle albo nie ale w NOA2 bedzie opata 70$.Musisz to oplacic.

Ale rozumie, ze oplata bedzie jak przyjdzie NAO2. Narazie spokojnie czekam na NAO2 nic nie oplacajac ... przyjdzie NAO2 i wtedy musze oplacic 70 $ ?

DZIEKI WIELKIE Madziareek za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy dobrym pomyslem bedzie jak sam bedziesz jej agentem

a czemu to by byl zly pomysl ?

Chcemy dobrze zorganizowac czas, wiec o te wszystkie przetlumaczone dokumenty kiedy nas poprosza : zupelny akt slubu+tlumaczenie przysiegle, zupelny akt urodzenia+tlumaczenie przysiegle,swiadectwo o niekaralnosci+tlumaczenie przysiegle, ksera srony biograficznej paszportu i dwa zdjecia wizowe. Jak dobrze mysle to bedzie to jakos w koncowym etapie razem przy wysylaniu pakietu Ds-230 ?

Jesli sie myle to prosze mnie poprawic .

Albo sie myle albo nie ale w NOA2 bedzie opata 70$.Musisz to oplacic.

Ale rozumie, ze oplata bedzie jak przyjdzie NAO2. Narazie spokojnie czekam na NAO2 nic nie oplacajac ... przyjdzie NAO2 i wtedy musze oplacic 70 $ ?

DZIEKI WIELKIE Madziareek za pomoc !!!

Kazdy robi tak jak uwaza. To tez jest rozwiazanie do zrealizowania wiec sami podejmijcie decyzje.Zona w sumie juz moze te papiery wszystkie prygotowac i tobie wyslac.O ile sie nie myle to zaswiadczenie o niekarlnosci jest wazne przez rok.Ale to musisz sprawdzic dokladnie.Te wszystkie dokumenty o ktorych piszesz beda potrzebne na koniec.A z ta opata to tak jak napisales tyle ze nie musisz koniecznie tego robic online.Mozesz tez money orderem np tyle ze przez internet bedzie szybciej na pewno. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mi wszystko sie rozjaśniło .

A jeszcze mam takie pytanko :

jak teraz czekam na NAO2 to czy mogę sie upewnić czy wszystko jest w porządku dzwoniąc do nich itd ? czy to nie ma sensu bo mi nic nie powiedzą?

Bo słyszałem taką opinie, że jak przyszedł do mnie list NAO1 to Oni maja moje dokumenty i póki nie będzie moja kolejka to mi raczej nic nie powiedzą .

Że teraz dzwoniąc i pytając czy wszystko jest w porządku nie ma sensu ...

jak myślicie ile powinienem czekać na NAO2 ? na chwile obecna oczywiście ile sie czeka ? bo jednak tabelka z forum nie da pełnego odzwierciedlenie czasu oczekiwania ...

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Czy może ktoś zna odpowiedz na moje powyższe pytania ?

Bardzo mi zależy na otrzymaniu odpowiedzi na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mi wszystko sie rozjaśniło .

A jeszcze mam takie pytanko :

jak teraz czekam na NAO2 to czy mogę sie upewnić czy wszystko jest w porządku dzwoniąc do nich itd ? czy to nie ma sensu bo mi nic nie powiedzą?

Bo słyszałem taką opinie, że jak przyszedł do mnie list NAO1 to Oni maja moje dokumenty i póki nie będzie moja kolejka to mi raczej nic nie powiedzą .

Że teraz dzwoniąc i pytając czy wszystko jest w porządku nie ma sensu ...

jak myślicie ile powinienem czekać na NAO2 ? na chwile obecna oczywiście ile sie czeka ? bo jednak tabelka z forum nie da pełnego odzwierciedlenie czasu oczekiwania ...

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Nie wiem jak to jest dokładnie w Twoim przypadku, ale dopóki sprawa nie trafi do NVC status można sprawdzać tutaj wpisującnumer sprawy z NOA1:

https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...