Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna A Status Studenta?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

jestem nowym uzytkownikiem znalazlem to forum przy okazji i mam kilka pytan jesli juz byly to przepraszam (ale zeby nie bylo to szukalem i nie znalazlem nigdzie w sieci a sporo szukalem na googlach). A wiec tak 5 lat temu dostalem wize turystyczna ale tylko na 3 mies w usa dostalem wbity status na 3 mies wrocilem do pl na studia. W tym roku dostalem wize turystyczna na 3 lata pojechalem w czerwcu status wbili na 6 mies bylem 3 i pol mies na wakacjach(wrocilem 20 wrzesnia). Teraz chcialbym pojechac w polowie stycznia na tej turystycznej tylko czy moge tam zmienic status na studenta czy lepiej wrocic i starac sie o wize studencka? a tak w ogole to moga mnie nie wpuscic do usa? z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga Cie nie wpuscic na tej wizie do USA ..

nie wiem czy wiesz ale zmieniajac status na studenta nie jestes pewien tego na 100% oraz kiedy bys wylecial po za USA no tym statusie nie wrocisz na teren USA i bedziesz musial starac sie o wize studencka z po za USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to ja wiem ze moga.. ale nie musza... jak chca to i do wszystkiego sie przyczepia,

po drugie pytam ludzi ktorzy mieli cos podobnego bo znam kilka osob ktore bylo w usa pol roku czyli caly status i wracali spowrotem do usa na pol roku i nic im nie bylo co nie oznacza ze ci co wjezdzaja raz na rok to moga ich wposcic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz Ci pisalem

jesli zmienisz status w USA co nie jest takie pewne to masz ten minus ze jak wyjedziesz to bedziesz musial wrocic juz na wizie studenckiej

I teraz musisz sam dokonac wyboru co Ci sie bardziej oplaca,.,.leciec do USA i tam zmienic status lub tez leciec z wiza studencka

Bo zmienic mozesz turyste na studenta-pracownicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z turystycznej moge legalnie zmienic na jakikolwiek status? w sumie to nie wiem czy bedzie mi sie chcialo tam zmieniac tylko tak chcialbym sie rozejzec za szkolami teraz jakbym pojechal bo w tym roku bede mial licencjat i tak sie tylko zastanawiam. a co jesli mnie nie wpuszcza na granicy? to mam jakies prawa? zawsze ktos po mnie przyjezdza z rodziny na lotnisko to moze ta osoba sie tlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie mozna takie cos zrobic a czy dostaniesz status studenta to juz inna sprawa..

co do praw to rodzina Ci nie pomoze i nawet prawnik wyslany...czasami wzywa sie Konsula polskiego ale i tak nie za czesto ...

Ty masz sie tlumaczyc a nie rodzina...to nie Kanada ze na granicy rodzina moze zostawic zastaw w kasie ze wrocisz na czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...