Skocz do zawartości

Zgubienie Paszportu Z Ważną Wizą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

2 lata temu zgubiłam paszport z ważną wizą turystyczną. Zgłosiłam to zaraz po powrocie ( była to Hiszpania, więc wróciłam "na dowód") na policję, tam jednak odesłano mnie do Urzędu Paszportowego. Zaginięcie paszportu zostało zgłoszone, nikt jednak nie poinformował mnie o konieczności zgłoszeni tego do konsulatu. Problem polega na tym, że chciałbym wyjechać na 2 tygodnie do USA. Wiza ważna jest do czerwca 2010 (10 letnia z koniecznością powrotu raz na 6 m-cy). Czy jest możliwość odzyskania wizy bez konieczności ubiegania się o nową? Jakie kroki powinnam przedsięwziąć?

Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nie moge teraz tego znalezc, ale zgubienie wizy (paszportu) lub kradziez powinna byc zgloszona do konsulatu (chocby faksem)

- nawet jesli nie ma wymogu prawnego to w niczemu to nie zaszkodzi

2) nie otrzymasz niestety duplikatu wizy, o wize musisz sie ubiegac ponownie, na warunkach na jakich ubiega sie kazda inna osoba, z malym wyjatkiem:

Osoby, których dane personalne nie uległy zmianie, spełniające wszystkie niżej wymienione warunki:

Miały wizę wydaną po 10 grudnia 2007 i zeskanowane odciski palców.

Ubiegają się o nową wizę tej samej kategorii jak poprzednia, wydana po 10 grudnia 2007.

Wyjątek stanowią osoby:

- starające się o wizę B1, B2 lub B1/B2, których ostatnia wiza tej kategorii była wydana na mniej niż 10 lat oraz

Nie wiem kiedy mialas wydana ostatnia wize ale zdaje sie ze przed 10 grudnia 2007 jesli dobrze licze - wiec sie nie kwalifikujesz.

Wracajac do samej procedury, na wniosku wizowym jest pytanie o to czy paszport kiedykolwiek byl zgubiony lub skradziony.

Znam jeden przypadek, gdzie osoba, ktorej skradziono paszport udala sie po wize ponownie. Przedstawila dokument z policji (raport). Pani w recepcji poinformowala te osobe, ze to troche inna procedura i poprosila o ten dokument z policji (warto miec kopie). Osoba ta miala wyznaczony kolejny termin wizyty jakies 2 tygodnie pozniej w godzinach popoludniowych.

Ciekawe co sprawdzali bo trudno to ocenic z przebiegu rozmowy, ktory jest mi znany.

Oplaty i inne wymogi pozostaly bez zmian.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to napisane od pewnego czasu ze takie zgubienie -kradziez powinno sie zglaszac:

Jeżeli paszport z ważną wizą amerykańską został zagubiony lub skradziony, osoba starająca się o nową wizę musi przedłożyć raport z policji.

Prosimy również, aby zgłosić utratę paszportu z ważną wizą amerykańską do konsulatu amerykańskiego drogą mailową na adres publicwrw@state.gov. Proszę podać nazwisko, imię, datę urodzenia, numer utraconego paszportu, datę wydania wizy oraz swój numer telefonu. Zgłoszenie utraty paszportu ochroni Państwa przed kradzieżą tożsamości.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...ents.html#wazny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na policji zgłaszałam utratę paszportu, jednak niezostała ona zraportowana, tylko odesłano mnie do najbliższego Urzędu Paszportowego. Mogę mieć jedynie zawiadczenie z biura paszportowego. Czy to wystarczy? Mam jeszcze jedno pytanie, skąd mam znać datę wydania wizy? Pamiętam miesiąc i rok, ale nie dokładny dzień. Czy przysyłanie takich danych drogą mailową nie kłóci się jakoś z Ustawą o ochronie danych osobowych?

I jeszcze jedno pytanko, już ostatnie :)

Biorąc pod uwagę, że ta wiza byłaby jeszcze ważna gdybym jej nie zgubiła, że wizę do Stanów mam od 18 lat tak naprawdę ( dwie wizy turystyczne 10 letnie), to do otrzymania kolejnej wizy turystycznej potrzebuję zaproszenia, czy jest to już zabieg zbędny? ( generalnie zależ mi tylko na 3 tygodniowym wyjeździe).

Dziękuję z góry za pomoc i serdecznie wszystkich pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na policji zgłaszałam utratę paszportu, jednak niezostała ona zraportowana, tylko odesłano mnie do najbliższego Urzędu Paszportowego. Mogę mieć jedynie zawiadczenie z biura paszportowego. Czy to wystarczy? Mam jeszcze jedno pytanie, skąd mam znać datę wydania wizy? Pamiętam miesiąc i rok, ale nie dokładny dzień.

Podaj tyle szczegolow ile pamietasz, tak zeby mogli Cie tam u siebie odnalezc szybciej. Wydaje sie, znane Ci powinny byc 3 informacje, miejsce wydania wizy, miesiac i rok wydania.

Czy przysyłanie takich danych drogą mailową nie kłóci się jakoś z Ustawą o ochronie danych osobowych?

raczej nie, bo dane udostepniasz dobrowolnie

policja nie przyjmie Ci zgloszenia o utracie paszportu, tylko jesli zostal Ci on skradziony, jesli paszport zostal zgubiony to biuro paszportowe jest wystarczajace

I jeszcze jedno pytanko, już ostatnie :)

Biorąc pod uwagę, że ta wiza byłaby jeszcze ważna gdybym jej nie zgubiła, że wizę do Stanów mam od 18 lat tak naprawdę ( dwie wizy turystyczne 10 letnie), to do otrzymania kolejnej wizy turystycznej potrzebuję zaproszenia, czy jest to już zabieg zbędny? ( generalnie zależ mi tylko na 3 tygodniowym wyjeździe).

Zaproszenie nie jest wymagane, zarowno od osoby, ktora stara sie o wize 1 raz jak rowniez od tej ktora stara sie o wize po raz kolejny.

O wize w duzej mierze ubiegasz sie jak kazda inna osoba (z malym wyjatkiem patrz moj wczesniejszy post).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cos moze i bylo potrzebne w latach 90-tych lub tez wczesniejszych a teraz?

teraz to zaden problem miec pare tys dol. na koncie i zaproszenia ...jak na rozmowie Konsula nie przekonasz to zadne takie zaswiadczenia tez go nie przekonaja,,,masz nawet takie cos napisane:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q3_2005.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
2) nie otrzymasz niestety duplikatu wizy, o wize musisz sie ubiegac ponownie, na warunkach na jakich ubiega sie kazda inna osoba, z malym wyjatkiem:

Osoby, których dane personalne nie uległy zmianie, spełniające wszystkie niżej wymienione warunki:

Miały wizę wydaną po 10 grudnia 2007 i zeskanowane odciski palców.

Ubiegają się o nową wizę tej samej kategorii jak poprzednia, wydana po 10 grudnia 2007.

Wyjątek stanowią osoby:

- starające się o wizę B1, B2 lub B1/B2, których ostatnia wiza tej kategorii była wydana na mniej niż 10 lat oraz

Ok żeby sie tylko upewnić bo jestem chory i z myśleniem u mnie nie tak...jeżeli zgubilem paszport z wiza, ktora byla wydana po 10 grudnia 07, nie zmienilem danych osobowych i wiza byla na 10 lat do dostane jej duplikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...