Skocz do zawartości

Forma Ds-230 I Tlumaczenia


oskar2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie chcialam rozpoczynac nowego tematy, ale jakos sama sie juz w tym wszystkim bogubilam.

Wiedz prosze o pomoc do mego pytania.

Siostra wlasnie otrzymala widomosc, ze ma odeslac forme DS-230 wraz z wszystkimi dokumentami.

Wraz z nia o wize stara sie jej maz i dwoje dzieci.

Nie wiem czy ta forme DS-230 wypelnia tylko ona czy na kazdego kto bedzie jej towarzyszyl.

Petycja byla skladana na nia.

Jeszcze tez nie wiem czy wszystkie akta urodzenia, slubu itp. maja byc przetlumaczone na jezyk angielski?

Ja skladalam petycje na meza w Polsce i nie pamietam abym cos tlumaczyla na angielski, jej petycja skladana

byla w USA a ona mieszka w Polsce

Bardzo dziekuje za informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formularz DS-230 na każdego członka rodziny (w nagłówku formularza jest napisane "Complete one copy of this form for yourself and each member of your family").

Jesli rozmowę będzie miała w Polsce, to wszystkie dokumenty (oprócz wyroków sądowych) nie wymagają tłumaczenia.

Poczytaj na stronie Ambasady USA w Warszawie:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...ist_family.html

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...s_required.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Musze przyznac, ze cala ta procedura z wizami jest dosc "zakrecona"

Aby sie upewnic do konca jak to jest z tymi tlumaczeniami zadzwonilam do Ambasady i Pani poinformowala mnie, ze trzeba wszystko tlumaczyc (Akta urodzenia, slubu...)

Oczywiscie na stronie Ambasady pisze, ze nie trzeba......

Tak samo jak z tymi formami DS-230.

Na stronie informacji z Ambasady w Warszawie pisza, aby wyslac tylko te formy:

"Formularz DS-230 część I – Dane Biograficzne należy wypełnić dla każdego imigrującego członka rodziny, niezależnie od wieku.

Otrzymany w pakiecie formularz można kopiować, aby uzyskać wystarczającą ilość egzemplarzy.

Wypełniony dokument odsyłamy do NVC.

Prosimy zgromadzić wszystkie dokumenty niezbędne do rozmowy z konsulem, a następnie wypełnić formularz DS-2001 czyli Deklarację Gotowości do Rozmowy z Konsulem i odesłać go do NVC.

Zgromadzonych dokumentów nie odsyłamy ani do NVC, ani do Ambasady. Oryginały i po jednej kopii każdego dokumentu należy przynieść ze sobą na rozmowę z konsulem dopiero w terminie wyznaczonym przez Ambasadę. "

Za to na stronie state.gov pisza, ze odsylac DS-230 i wszystkie dokumenty:

"Required Documents

Original documents, photocopies, and translations of the following documents must be submitted to the National Visa Center for the applicant and each family member who will accompany the applicant to the United States. "

Nie wiem czy tylko ja jakos nie moge sie w tym polapac???

I zastanawiam sie czy kierowac sie tym co pisza na stronie Ambasady czy tez tej drugiej z USA???

Moze ktos juz to niedawno przerabial i wie co dokladnie zrobic?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...