Skocz do zawartości

Powrót Po Nielegalnym Pobycie


honda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A czy bedzie zarejestrowane na granicy ze ja przekroczylec do Kanady?

Jasne nawet jesli przejdziesz ja na nogach.

Wjazdy do Kanady sa rejestrowane przez Kanade, z wyjatkiem sytuacji, gdzie ktos wjezdza a jego paszport nie zostal podczas wjazdu przeskanowany. Dzieje sie tak nagminnie, zwlaszcza na przejsciach blisko niagary. Juz w ogole kolorowo wyglada jak ktos ma conajmniej rezydenture w Kanadzie - czesto urzednik nawet nie bierze od nas dokumentow, wystarczy je trzymac w rece.

Co ciekawe Kanada nie rejestruje wyjazdow, dzieki temu wielu 'kombinatorow' ma dosc duze pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dalej to pewnie samolotem, a to jest już rejestrowane.

tak jak to opisalem wyzej - nie jest to rejestrowane przez Kanade, a USA nie ma, az takich uprawnien w Kanadzie, zeby mogli na wlasne potrzeby to rejestrowac

a loty do Ameryki płd. też rejestrują? to także loty za Atlantyk

loty DO i Z USA sa rejestrowane, wszystkie inne drogi opuszczenia USA moga nie zostac odnotowane, np. wyplyniecie lodka (oddaje sie wtedy kartke juz w USA do odpowiedniego urzedu)

ma to oczywiscie swoje dobre i zle strony, zle to takie, ze sami musimy o to zadbac, zeby posiadac jakikolwiek dowod, ze wyjechalismy z USA w terminie, a samo oddanie kartki I-94 nie jest dowodem wiazacym w takiej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe Kanada nie rejestruje wyjazdow, dzieki temu wielu 'kombinatorow' ma dosc duze pole do popisu.

Co to znaczy nie rejestruje wyjazdow.

Jesli przemieszczasz sie droga ladowa lub wodna do USA jestes kontrolowany przez urzad graniczny USA a nie Kanady.

Ponadto nie wiem czy wiesz ale wieksza czesc dokumentow wymaganych (biometryczne) USA/Kanada?Mexioco ma tzw chip, ktory identyfikuje klienta na odleglosc

dlatego nie ma potrzeby skanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz spiesze wyjasnic, ze ja zakladalem taki scenariusz, ze ktos bedzie wracal do Polski przez Kanade (a pewnie i z Meksykiem jest podobnie) to w takim przypadku moze sie okazac, ze jego wyjazd nie zostal odnotowany przez USA, bo w Kanadzie moze i odnotuja wjazd, ale wyjazd raczej na pewno nie, wiec rozpatrujemy wyjazd z USA i ewentualne mozliwosci jego odnotowania przez USA, o plusach i minusach pisalem wczesniej, wiec nie ma sensu sie powtarzac :)

co do samych dokumentow to prawda, ale tutaj akurat sie opieram swoje doswiadczenie o dokumenty, ktore nie posiadaja RFID :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co powiecie na taka sytuacje: Bylam w USA w 2005, po czym wrocilam sobie elegancko do Polski nie oddajac I94 (poniewaz mialam przesiadki po Stanach, nikt mi tego nie zabral, a ja nie wiedzialam, ze trzeba oddac). Po 3 latach poszlam do ambasady (razem z I94 w paszporcie, a jak) i dostalam wize na 10 lat,a formularzyk z paszportu sobie zabrali. W tym roku polecialam znowu i mialam problemy na granicy (nie chcieli mnie wpuscic). Pytanie moje jest takie: skoro rejestruja loty, to czemu mi robili problemy ? Przeciez wynikalo by z tego, ze wiedzieli kiedy odlecialam (a odlecialam w terminie). Wpuscili mnie w koncu, ale zaznaczyli sobie NO COS, NO AOS, NO EOS (cokolwiek to znaczy). Bilet do Polski mialam na 20 wrzensia, pozowlenie na pobyt dostalam do 21 wrzesnia. Skoro kiedys wrocilam w terminie, a oni to rejestruja, czemu robili problemy? Tym razem grzecznie oddalam I94 i oczywiscie odlecialam w terminie. Chcialabym wyjechac znowu w te wakacje, ale po tamtych przejsciach mam cykora. Myslicie, ze mnie wpuszcza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobna sytuacje z wpisami NO COS itp, wyjasnienie tych wpisow znajdziesz w innym watku

co do samego ponownego wjazdu, to bardzo prawdopodobne, ze sytuacja sie powtorzy, ale skoro wtedy Cie wpuscili, to teraz tez nie powinienes miec problemu,

moga sie pojawic pytania o te ostatnie 'problemy' na lotnisku

rejestruja, nierejestruja, odwieczne pytanie na tym i pewnie na wielu innych forach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, juz wiem co te skroty oznaczaja. A jesli moge spytac, to dlaczego wpisali je Tobie? Bo mnie nie powiedzieli o co chodzi, ja sie tylko domyslam, ze to o tamto nie oddane I94. ostatnim razem wrocilam w terminie, wszystko na czas...

Czy ktos mial juz taka sytuacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wracalem w terminie, mnie wmawiali ze do pracy jade, gdzies to opisywalem w innym watku,

niedlugo sie wybieram do USA na doslownie kilka dni, zobaczymy jak sie sprawa potoczy, teraz maja zaostrzone kontrole na lotniskach w zwiazku z tym atakiem, wiec pewnie ekstra wrazenia murowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...