Skocz do zawartości

Wiza K4 I Pobyt Poza Usa Dlużej Niż Miesiąc


w.Raw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

17 grudnia lecę do Stanów i mam bilet powrotny na 25 lutego, lecz z tego co się mama dowiedziała u prawniczki w Stanach ja, jako osoba posiadającą (odebraną wizę turystyczną po wydaniu k4 oraz) wizę K4 nie mogę po wjeździe na terytorium USA przebywać poza Stanami dłużej aniżeli miesiąc. Komplikuje mi to życie bardzo, bo chciałbym w przyszyłym roku szkolnym napisać maturę itd. Czy mogę prosić Was o sugestie, porady co mogę zrobić by po powrocie 25 lutego móc wlecieć do USA latem, zimą (święta) i jeszcze raz latem już po maturze (lecz wtedy na stałe)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tu:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

nie wiem czy jest jakas sztywna regula miesiaca, ale mozesz podrozowac dopuki nie wygasnie ci K4 (kiedy?) a potem juz posiadajac Green Card tez mozesz.

problem moze byc w tym ze mozesz miec interview o GC a nie wiadmomo kiedy to bedzie i trudno jest to przesuwac

Zazwyczaj na GC mozna wyjechac na okres do 6 miesiecy bez budzenia podejzen o porzucenie statusu

Ale jesli chcesz spokojne byc dluzej w Polsce np zeby dokonczyc nauke to po uzyskaniu GC skladasz wniosek o tzw bialy paszport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i tą stronę, na pewno się przyda. Już napisałem do mamy, że wg powyższej strony nic nie ma w sekcji: Can I Travel Outside the United States? o 1 miesiącu tylko notka, że w czasie ważnej wizy.

Z drugiej strony cos z tym 1 miesiacem moze byc

bo wyjazd zaraz po wylocie i to na dluzszy czas moze sie komus niespodobac

kiedy konczy ci sie wiza K4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...