Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam nadzieje ze mi kros z Was pomoże. A wiec mam w USA siostrę która ma zielona kartę jej maż ma obywatelstwo. Chciała bym się do niej wybrać w odwiedziny z rodzicami.

I mam do Was takie pytania:

Czy jest taka możliwość aby na spotkanie z konsulem pójść razem z rodzicami? czy raczej osobno?

: czytałam trochę o wizach ale nie bardzo wszystko wiem

Jeśli bym chciała pojechać z rodzicami to co po kolei zrobić? jakie dokumenty wypełnić ?

-pierw zadzwonić i się umówić na wizytę

-później wypełnić formularz - czy wystarczy tylko ten DS-156 ? czy jeszcze jakiś ? w jaki sposób go można wysłać ? mailem?

-następnie wpłacić pieniądze

a później już jechać na rozmowę.?

tylko to ?czy coś przeoczyłam?

pisało tez ze do formularza dołączyć zdjęcia ...wiec jak wyśle je przez neta to jak załączę zdjęcia?

Skąd wziąć to zaproszenie?jedni mówią ze kosztuje grosze inni ze 100 dolarów ...jak to jest? gdzie to się załatwia ?

na stronce pisało coś o zaproszeniu -forma I-134 - czy o to chodzi? czy siostra musi to wypełnić? czy jeszcze ktoś ?

tak w ogóle to jakie są szanse na dostanie wizy?

rodzice są na emeryturze - wiec pewnie maja szanse

ja obecnie nie pracuje uczę się został mi jeszcze rok studium-może dużo mniejsze szanse..gdyż trzeba udowodnić ze chce do Polski wrócić.... jestem mężatka ... czy to może być jakiś argument?

no tzn ze wrócę na pewno gdyż mam tu męża a on na razie nie będzie się starał o wizę..... a ja chce tylko odwiedzić rodzinę i wrócić a nie jechać w celach zarobkowych

bardzo proszę o pomoc z GÓRY DZIĘKI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze formularzy nie wysyła się pocztą, ani mailem ani niczym innym, zabiera się je ze sobą na rozmowę

po drugie zdjęć także się nie wysyła tylko zabiera ze sobą )tak jak pisze załączyć w formularzu) zdjęcia mają swoje specjalne wymagania

po trzecie zaproszenie nie jest wymagane i w żaden sposób nie wpływa na otrzymanie wizy, dodatkowo nigdzie się go nie załatwia, co najwyżej można je dostać od osoby przebywającej w USA

po czwarte na temat szans się nie wypowiadam, bo to najgłupsze pytania na tym forum, w dodatku nikt nie zna na nie odpowiedzi

po piąte wszystko jest na stronie ambasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz. no wiem głupio się pytać was czy mogę dostać wizę ...skoro nie zależy to od was a od konsula....ale pomyślałam ze może mi ktoś coś doradzi..

co z wizyta w 3 osoby z konsulem? jest to możliwe? czytałam coś w internecie ale o tym ze 5 i powyżej a czy mnie może być tego nie wiem....

a co do wysyłania formularzu.... to było coś o wysyłaniu wniosku w formie elektronicznej... pewnie coś pokręciłam....

a z zaproszeniem jasna sprawa ze siostra musiała by mi wysłać tylko nie wie jak je załatwić bo się na tym nie zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypelnia sie odpowiednie druki ,,jak dla kobiet to samo ds 156 a dla mezczyzn jak podpadaja pod wiek to jeszcze ds 157..na stronie Ambasady masz to napisane co i jak

pamietaj ze ds 156 wypelnia sie przez komputer i bez uzywania polskich liter jak ł,ć itd

za to w dhl druku i ds 157 mozna uzywac polskie litery

przeczytaj uwaznie oplate za wize...oraz czy dhl ma byc na Was wszystkich

Mozecie nawet isc po wize i w 8 osob ...

Co do zaproszenia to Ono nie jest potrzebne a jak jesli juz to kosztuje tyle lub tez wcale co poswiadczone w banku za 3-5 dolarow a to mozna sciagnac ze strony urzedu imigracji,na forum masz strone do tego urzedu i faktycznie ten druk tj I-134 lub tez mozna samemu takie cos napisac ze sie zaprasza dane osobe,dane itp i ze bierze sie je na tzw swoja odpowiedzialnosc podczas pobytu ,,zaproszenie sie nie pokazuje bez pytania

takie oplaty(100 dol i wiecej) sie wnosi jesli sie ufa pewnym firmom ze zaproszenie pomaga lub tez uwaza sie ze takie poswiadczenie tylko tam jest wazne,,z braku znajomosci przepisow oraz jezyka

takie jest zycie ze zarabia sie na niewiedzy nie ktorych osob...

ps prawie 100% mowi ze na czas wroci,ze ma meza i studia i na czas wroci a potem sie okazuje ze zamiast byc 1 miesiac sie jest 6 miesiecy bo tyle dali na granicy to dlaczego tyle sie ma nie byc,,ze maz moze pobyc bez zony dluzej ,,ze studia moga zaczekac itd ..I jesli Konsula nie przekonasz ze tak nie bedzie to wyjdziesz bez wizy

za duzo wyjezdza ludzi niby to bedacych na studiach,majacych rodziny i na czas nie wraca ..pamietaj o tym idac na rozmowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dzieki za odpowiedz czyli należy umówić się na spotkanie z konsulem... wydrukować druk i wpłacić kasę na konto ... i wypełnić w necie formularz DS156 wydrukować i wziąć ze sobą na spotkanie ? a przez internet nic nie wysyłać? odpiszcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...