Skocz do zawartości

Poradnik do zwrotu


Gram

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlem poradnik na job.2p.pl...chcialbym sie dowiedziec czy korzystal ktos z niego i czy wszystko jest tam poprawne...czy mozna bez przeszkod robic jak tam jest i bedzie dobrze?

Możesz jaśniej ... nie bardzo wiem o co Ci chodzi może podaj lionk czy coś w tym stylu...

o jaki poradnik Ci chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dobrze sprawdź czy podane tam przepisy są aktualne. Skusiłem sie na skorzystania z tego opisu przy rozliczeniu roku 2003. Po kilku miesiącach otrzymałem pismo z IRS, że przepis "Article 18(3)" o którym mówi regułka:

An individual who is a resident of Poland on the date of arrival in the United States and who is temporaily in the United States for not longer than one year as a parti[beeep]nt in a program sponsored by the U.S.Government primarily to train, research or study is exempt from U.S.income tax on up to $ 10000 of income received for personal services for the training, research or study.

I was a nonimmigrant exchange visitor under subparagraph (I) of sectia 101(a) (15) of the immigration and natinality act.

Official Text Symbol: TIAS 8486

General Effective Date Jan ( 1 ) 1974

Citation 1977-IC, B, 416

Treasury Explanation: 1977-IC, B, 427

nie dotyczy osób pracujących na programach Work&Travel. Takie rozliczenie jest prawidłowe tylko dla osób studiujących w USA (i przy okazji pracujących).

W efekcie moje dokumenty zostały skorygowane i zamiast pełnego zwrotu (523$), dwa tygodnie później dostałem czek na $166 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem poradnik na job.2p.pl...chcialbym sie dowiedziec czy korzystal ktos z niego i czy wszystko jest tam poprawne...czy mozna bez przeszkod robic jak tam jest i bedzie dobrze?

Możesz jaśniej ... nie bardzo wiem o co Ci chodzi może podaj lionk czy coś w tym stylu...

o jaki poradnik Ci chodzi???

http://www.job.2p.pl/podatki.html?id=1

to jest pelny link...

napisane jest co i jak wypelniac aby otrzymac zwrot podatku

moze ktos (kto sie juz rozliczal samemu) to sprawdzi i powie czy jest poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest poprawne, ale z tego co tam jest napisane to zaczynam mić wątpliwości, że sama dobrze wypełniłam swoje zeznanie, chodzi mi o pkt 18 na tej stronie jest napisane żeby tam wpisać 0 , Ja mam wpisaną sumę Federal tax withhled - to jest jedyny podatek który zapłaciłam.

W punkcie 19 nie mam nic wpisanego, a na tej www. piszą żeby wpisać całąsumę podatku federalnego jaki został zabrany ....

nie zgadzają mi się też pkt'y 22 i 23a i 24

buuu.... :beksa: same problemy z tymi podatkami

A miało być tak dobrze... :beksa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest poprawne, ale z tego co tam jest napisane to zaczynam mić wątpliwości, że sama dobrze wypełniłam swoje zeznanie, chodzi mi o pkt 18 na tej stronie jest napisane żeby tam wpisać 0 , Ja mam wpisaną sumę Federal tax withhled - to jest jedyny podatek który zapłaciłam.  

W punkcie 19 nie mam nic wpisanego, a na tej www. piszą żeby wpisać całą sumę podatku federalnego jaki został zabrany ....

nie zgadzają mi się też pkt'y 22 i 23a i 24

buuu.... :beksa: same problemy z tymi podatkami

A miało być tak dobrze... :beksa:

Jesli chodzi o punkt 18., to jest tam na pewno blad. :lol: Reszty nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole to oprocz danych osobowych i tych pol z "poradnika" nie wypelnia sie?

Bozka a mozesz powiedziec co ty w tych (22,23a24 itp.) polach wpisywalas?

moze zrobimy tutaj poradnik jak wypelniac dokumenty do zwrotu podatku...bedzie latwiej wypelniac i nie bedzie tylu pytan...:roll: 8)

wszyscy co maja doswiadczenie w tej sprawie proszeni o wypowiedz :wink:

:lol:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o punkt 18., to jest tam na pewno blad. :lol: Reszty nie wiem...

Chomiczku możesz powiedzieć czy błąd jest u mnie czy w tym poradniku??

Bozka a mozesz powiedziec co ty w tych (22,23a24 itp.) polach wpisywalas?

pkt.22 - wpisałamkwotę która ma mi być zwrócona - nie umiem podać jak został obliczona, ponieważ obliczał mi to gość z ambasady, pomagający w rozliczeniach. Korzystał z jakiś tablic.

pkt 23. jw.

pkt 24 nic nie mam wpisanego

Szukałam na stronach IRS tej instrukacji na podstawie której ten facet to rozliczał i jak na razie nie znalazłam, za to znalazałam coś takiego

http://www.irs.gov/businesses/small/intern...=129239,00.html

Jak ktoś coś z tego zrozumie to niech pisze:):lol:

Może ktoś wie gdzie szukać tej instrukcji?? bo ja nie mogłam znaleźć:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zrobimy tutaj poradnik jak wypelniac dokumenty do zwrotu podatku...bedzie latwiej wypelniac i nie bedzie tylu pytan...:roll:  8)  

wszyscy co maja doswiadczenie w tej sprawie proszeni o wypowiedz  :wink:  

Jestem za.. Piszcie ludzie!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie gdzie szukać tej instrukcji?? bo ja nie mogłam znaleźć:lol:

ja znalazlem cos takiego:

Instructions for Form 1040NR-EZ - Introductory Material

http://www.irs.gov/instructions/i1040nre/ar01.html

to jest to...

czy temin 15 kwietnie jest terminem sztywnym tzn. po tym terminie jak wysle to mi nie rozpatrza wniosku??

kto ma jakies doswiadczenie ze zwrotami samemu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...