Skocz do zawartości

Wiza Studencka - Warunki


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

to zalezy o jakiej wizie myslisz:

- J1 jest przewidziana glownie do legalnej pracy i zwiedzania

- F1 do nauki

Posiadajac dowolna wize do USA, mozesz przyjechac do USA z dowolnego kraju. Jesli chcesz przyjechac na tydzien to idealna bedzie dla Ciebie wiza turystyczna, nie musisz sie na niej uczyc oczywiscie. Jest to idealna wiza na wycieczke do USA.

Jesli posiadasz wize studencka zakladam ze F1 to Twoim obowiazkiem jest sie na niej uczyc, co prawda zdarza sie czasem, ze szkola do ktorej sie chodzi nie sprawdza tego tak bardzo, ale chcac byc w zgodzie z warunkami na jakich ta wiza zostala wydana, uczyc sie trzeba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na wize typowo studencka tzn F1

a teraz jak jest w zyciu,,to zalezy od szkoly,,jedne szybko informuja urzad ze nie chodzisz a wtedy masz w systemie uniewazniana taka wize i od tej chwili jestes nielegalnie w USA jesli nawet w paszporcie masz wazna wize...

zeby do Kanady wjechac bez wizy to musisz miec paszport biometryczny,bez takiego paszportu nikt Cie nie wpusci chyba ze bedziesz miec wize wklejona w paszport

z Canady na tydzień? z Kanady na tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz.

Jestem w posiadaniu wizy studenckiej i jestem obecnie na terytorium USA i ucze sie tak jak trzeba. Pytam się, bo w przyszłości np. za dwa lata chce przyjechac na wycieczke do stanów. Czy wtedy musze ubiegać się o nowa wize.

CO to znaczy ten paszport?

Posiadam paszport Polski ten czerwony i w niego mam wklejoną wize USA.

Gdzie jest drozej? Chodzi mi o ubrania jedzenie itp. Kanada czy USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cel Twojego wyjazdu jest inny niz kontynuowanie nauki w ramach wizy F1 to musisz sie ubiegac o nowa wize, w tym wypadku bedzie chodzilo o wize zwana popularnie turystyczna,

podsumowujac, po zakonczeniu nauki w ramach Twojej F1 musisz sie ubiegac o inna wize, zeby zrobic sobie wycieczke do USA

zycie w Kanadzie jest drozsze niz w USA, najlepiej widac to na ubraniach wlasnie, alkoholu i papierosach, dla zainteresowanych ostatni news cen alkoholi, podrzedna whisky w Kanadzie $38 w USA $12.50 na granicy w sklepie bezclowym,

roznice czesto mozna zobaczyc porownujac ceny w sklepach Walmart w USA i w Kanadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paszport biometryczny:

Zwolnienie z obowiązku uzyskania wizy na pobyt czasowy dotyczy jedynie posiadaczy polskich i litewskich paszportów biometrycznych (tj. paszportów polskich oraz litewskich wydawanych od 28 sierpnia 2006r,). Od 29 czerwca, 2009 wydawane są w Polsce paszporty zawierające drugą cechę biometryczną, zapis odcisków palców. Informujemy, że wszystkie paszporty biometryczne wydane przez polskie władze uprawniają do bezwizowego wjazdu do Kanady niezależnie od tego, czy zawierają dane o odciskach palców czy nie.

http://www.canadainternational.gc.ca/polan...d=47&menu=L

http://www.canadainternational.gc.ca/polan.../pdfs/e-ppt.pdf

jak masz paszport wydany po 28 sierpnia 2006 to masz paszport biometryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...