Skocz do zawartości

Pomocy


joanna2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie mam zamiar starac sie z rodzicami i kuzynką o wize turystyczna do USA Mam tam siostre.

Mam takie pytanie. Rodzice nie pracuja sa na emeryturze Ojciec ma grupe inwalidzka na stale i wymaga opieki i wiadomo ze sam by nie pojechal . Czy musimy miec jakies papiery do ambasady od lekarza ze jest chory? czy sama legitymacja wystarczy? mamy to pokazac sami czy dopero jak konsul zapyta? Poprostu tak sie zastanawiam jak np konsul zada mu jakies pytanie a on z tego wszystkiego nieodpowie to czy nie pomysli sobie niewiadomo czego o nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsul moze was zapytac o cel wizyty oraz czy macie wystarczajace srodki by to sfinansowac. (stan konta, ale nie wyciagajcie zadnych papierow nie pytani). Musicie go tez przekonac, ze po zwiedzaniu grzwecznie wrocicie do domu.

Stan zdrowia aplikantow o turystyczna go nie interesuje, wiec opinie lekarzy, legitymacje rencistow i przeswietlenia kregoslupa sobie darujcie.

Chcecie pojechac odwiedzic siostre, zobaczyc Nowy Jork i kupic cos na wyprzedazach? - wiec to mowcie i tak sie zachowujcie. Spokojnie, pewnie i na luzie.

ps. ta siostra to legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzięki za odpowiedz Siostra ma zielona kartę jest tam już od około 2 lat a maż ma obywatelstwo. Nie widziałyśmy się odkąd wyjechała i chcę pojechać z rodzicami puki jeszcze są w miarę zdrowi to niby 2 lata a mi się wydaje jak byśmy się nie widziały 5.

Czy jak napisze ze na 2 miesiące to uważacie ze to za dużo?

Oboje nie pracują Wiec tam gdzie pisze czym się zajmują napiszę ze są na emeryturze a gdzie wpisać to ze ojciec ma 1 grupę inwalidzką?

Czy muszą mieć jakieś papiery np stan konta? a jeśli ona sponsoruje bilety to musimy mieć jej wyciągi z konta?

jakie powinny mieć dokumenty?

a ja uczę się zaocznie w studium czy muszę mieć ze szkoły jakiś papier czy tylko legitymacja wystarczy ?

A i jeszcze jedno... co wpisać we wniosku wizowym ze zaprasza nas siostra czy ze jej mąż czy ze oboje?

Bardzo bym chciała ją odwiedzić ale nie wiem czy mam jakiekolwiek argumenty by udowodnić więź z Polską obecnie nie pracuję i uczę się zaocznie wiec nie wiem czy coś z tego będzie ale wiem ze jak nie spróbuje to nie będę wiedziała jak to się skończy.

Proszę o jakieś rady Z góry WIELKIE dzięki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Jim Beam napisal,,to nie komisja lekarska lub tez wyjazd na stale ze trzeba brac jakies zaswiadczenia ,,jak chcesz niech Twoj tata wezmie ta legitymacje

w ds 156 i ds 157 nie ma zadnych pytan czy masz gr inwalidzka ..na rozmowie ma wyjsc ze jedziecie tam na krotki okres czasu i ze za Was bierze odpowiedzialnosc siostra i jej maz...

2 miesiace w okresie ferri-wakacji bedzie do przyjecia,gorzej jak lecisz w okresie nauki ..

Wez legitymacje studencka -indeks jak masz..

Nie trzeba pokazywac konta i ile sie ma ,,ma to wyjsc na rozmowie ze siostra za to placi lub tez Wy..

co do dokumentow to trzeba miec ds 156 dla Was wszystkich i dla Twojego Ojca jak sie kwalifikuje ds 157 plus dhl ale o tym poczytasz na stronie Ambasady USA..a i oplate musicie miec ze soba

wpisz ze Was oboje zapraszaja

ps ta Twoja siostra jest dobra ze Was zaprasza i chce Was widziec ,,,szkoda ze tak malo jest osob na tym swiecie..

ps a siostra legalizowala pobyt przez wizie turystyczna>?czy tez wize narzeczenska

bo jak przez wize turystyczna to musisz sie dobrze zaprezentowac ze tego samego nie zrobisz jak Twoja siostra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziękuję za pomoc.Wiec nie będę nigdzie pisać o grupie inwalidzkiej Co do siostry to mówiła coś o mieniu przesiedleńczym.. nie znam się na tym Jak starała się o wizę to jej nie chcieli dać i wtedy złożyła chyba na ta imigracyjna.. W każdym razie jest tam legalnie na stałe ma zieloną kartę. Tyle wiem.

Sly6 A co miałeś na myśli pisząc ze jest dobra ze nas zaprasza..ze mało jest ludzi na tym świecie? spotkała Cie jakąś przykrość z tego powodu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2 tak jak napisalem w ds 156 i ds 157 nie ma zadnego punktu o grupie inwalidzkiej

zlozyc to Ona mogla na loterie wizowa a nie wize emigracyjna ,,,wtedy wychodzi ze jej Maz zlozyl papiery a Ona przeslala reszte swoich dokumentow,,zapytaj sie siostry wprost na jakiej wizie poleciala czy to czasami nie byla wiza narzeczenska lub tez juz na pobyt staly...

mienie przesiedlencze? chyba nie zamierza wraca do Polski na stale>?poczytasz o tym na stronach www wpisujac w google mienie przesiedlencze

ps a co do tych innych spraw to dobrze ze taka masz rodzine ,,zawsze to mnie ciekawi i raduje sie moje serce ze tak jest,,ale zycie wyglada czasami inaczej i nalezy o tym pamietac bo ja tak samo chcialbym miec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z siostrą mówiła ze to wiza emigracyjna. Maz był w USA ona w Polsce i on to załatwiał wiec może sama do końca nie wie. Mówiła ze to nie jest ani narzeczeńska ani turystyczna. Pamiętam ze jak wyjeżdżała to miała nieograniczaną wagę bagażu z tego względu ze przeprowadza się do USA nie wiem czy to co napisałam coś da ale nie zna, się na tym.

ps. Jak bym miala taka mozliwosc i mogla to z chęcią wyslala bym Ci zaproszenie :)

Jak wymyśle jakieś nowe pytanie to napisze bo na razie pisałam wniosek na brudno Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec siostra pojechala jako zona obywatela na wizie imigracynej :) i dlatego tez mogla miec wiecej bagazu bo przy takich wizach mozna wziasc pare kg wiecej :)

to jest jakis plus :D dla Ciebie a reszte to sama zobaczysz :D

ps dzieki za checi z tym zaproszeniem :D

pisz jak bedziesz miec jakies pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...