Skocz do zawartości

Ma Ktos Jakies Sugestie?


marco1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ma moze ktos jakies sugestie jak wjechac znowu do usa? przesiedzialem promese o 2,5 roku i w miedzy czasie mialem wypadek w pracy sprawa byla w Work Camp. Niby do konca zycia mam leczenie na terenie USA. Wrocilem do Polski, ale potrzebuje jeszcze jednej operacji. Kazdy lekarz w polsce doradza mi abym to zrobil w USA. Wiem ze moge miec problemy z dostaniem nowej wizy. Moze ktos z was sie spotkal z takim przypadkiem i ma jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze przeczytaj:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n..._treatment.html

Opóźnienia wynikające nie z winy podróżnego, takie jak odwołanie lub opóźnienie lotu, stan zdrowia wymagający opieki lekarskiej, nie są traktowane jako przedłużenie pobytu bez zezwolenia, jednak przy ponownej podróży do USA należy przedstawić dokumenty wyjaśniające zaistniałą sytuację. W przypadku opóźnienia lotu należy zwrócić sie do linii lotniczych o wydanie pisemnego zaświadczenia, potwierdzającego zaistniałą sytuację lub też o kopię unieważnionej karty pokładowej.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...e-do-kraju.html

bo jesli nie mogles wrocic na czas z USA to moga wziasc to pod uwage ale wtedy musisz miec wyraznie napisane ze powrot o czasie nie byl mozliwe oraz ze to sie stalo jak byles legalnie w USA...Tak wiec postaraj sie o pismo od lekarzy z USA ze nie mogles na czas wrocic

a reszta to juz w rekach Konsula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie stalo sie jak bylem legalnie i podczas pracy :) Znam te wszyskie niuanse. Tylko zastanawiam sie czy wogole stawac w kolejke po nowa wize. Mam wszystkie dokumenty od adwokata od lekarza tu i z USA. Po prostu czy sa jakies szanse ze mnie w puszcza. Przez ten uraz nie moge tu podjac pracy puki go nie zalecze do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mowi adwokat,,moze on sie zna na prawie imigracyjnym USA?On Ci powinien takie cos doradzic co robic

masz zakaz wjazdu na teren na 10 lat bo jakbys byl do 1 roku to mialbys zakaz na 3 lata a jesli bys chcial szybciej leciec to musisz sie starac o waiver ,,i wtedy moze dostaniesz wize.

spytaj sie adwokata czy na takim czyms sie zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...