Skocz do zawartości

Terminy Rozpatrywanie Wiz Imigracyjnych


nastka86

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata. Moja Mama ma Green Card, moj biologiczny ojciec jak mowi tez ma green card (chociaz ja uwazam, ze po tylu latach pewnie zrobil sobie obywatelstwo, ale on nie wazny jest), moj Ojczym ma green card i stara sie o obywatelstwo w czerwcu 2010. Jesli zda egzamin to czy On moze zlozyc na mnie wniosek i jaka to bedzie wtedy preferencja? Czy lepiej zeby zrobila to moja Mama? Mama sie rozwiodla dawno i wyszla za maz drugi raz.

Ogolnie wczesniej sprawdzalam na necie terminy jakie sa teraz rozpatrywane a teraz nie moge znalezc tej strony. Jesli macie linka bede wdzieczna.

Z gory dziekuje :)

P.S W tej chwili naleze do 2B, czy zle rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj;)

Do jakiej kategorii bedziesz nalezala to niestety Ci nie powiem,pewnie ktos szybciutko napisze lecz moge podac Tobie stronke z biuletynem gdzie mozna sprawdzac jak wiesz daty bierzace.

http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin...letin_1360.html

Ja naleze do kat.F1-czyli sponsorowana przez obywatela US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci napisała Donata tam masz biuletyny wizowe. Na ten moment jesteś w kategorii 2B bo ukończyłaś 21 lat córka rezydentki. Może Cię sponsorować mama, i tak bedziesz musiala troche poczekac, do tego czasu uzyska obywatelstwo i przeskoczysz do kategorii F1, aby mógł Cie sponsorować ojczym wydaje mi się, że musieli by być już małżeństwem zanim ukończyłaś 18 lat. Będąc w kategorii 2B obecnie wydaja wizy dla petycji złożonych przed 1 grudniem 2001 a dla F1 przed 1 kwietniem 2004. Więc w najlepszym wypadku poczekasz jakieś 6 lat chyba, że mniej bedzie ludzi w między czasie aplikowało albo zwiększą limity. Ja jestem w F1 a moja petycja została zaakceptowana we wrześniu 2003 i właśnie od października zacząłem załatwiać papiery, bo przyszła moja kolej. Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na forum. Mam taki problem a widze ze znajduja sie tu osoby ktore znaja sie na rzeczy. Moze zaczne od poczatku. Mam babcie ktora jest obywatelem USA. W 2001 roku przyjechala do polski i zlozyla sponsoring na mojego ojca w ambasadzie itd. W petycji sa podane 4 osoby. Moj ojciec, matka, bat i ja. Czekalismy az do polowy grudnia 2009 roku i dopiero przyslali jakies papiery do wypelnienia itd. Nie wiem dokladnie jakie dokumenty bo juz z rodzicami nie mieszkam ale z tego co ojciec mowil przydzielili jakis numer WRW czy cos w tym stylu. I tu mam pytanie odnosnie mojej osoby. Jak petycja byla skladana to mialem 16 lat obecnie mam juz 24 lata i nie wiem czy sie lapie czy mnie automatycznie wykreslono jak skonczylem 21 lat. Jak to wyglada z tym wszystkim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...