Skocz do zawartości

Loteria Wizowa.


agulinek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalam informacji na ten temat i poniewaz nie znalazlam satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi, mam nadzieje, ze ktos mi tutaj to dokladnie wytlumaczy.

Mianowicie, czy w loterii wizowej jest to zupelnie przypadkowe z jakiego kraju komputer wylosuje dane osoby, czy np musi byc wylosowana choc jedna osoba z danego kraju (zaraz wytlumacze o co mi chodzi) bioraca udzial w loterii?

Poniewaz moj maz pochodzi z Botswany w Afryce, ktora nie jest wykreslona z loterii wizowej i rowniez dlatego, ze wiekszosc z 1.5mln spolecznosci tego kraju jak juz to stara sie o wize do Uk, pomyslelismy, ze moglibysmy sprobowac swoich szans. Ale nie wiem czy moj maz ma jakiekolwiek szanse czy moze to jest zupelny przypadek, kogo wybiora w loterii?

Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) mozna to sprawdzic z poprzednich lat ile osob z danego kraju wyjechalo w ramach loterii wizowej USA, sa to raczej dosc zblizone liczby, Polska jesli dobrze pamietam otrzymywala srednio cos kolo 3000-3500 wiz w ramach loterii, ale to byly te czasy kiedy bralismy w niej udzial :-)

na drugie pytanie nie odpowiem, bo trzeba poczytac instrukcje do loterii wizowej, ale jesli dobrze pamietam, to jesli malzonek jest z kraju bioracego udzial w loterii, to moze on wyslac swoj wniosek dolaczajac swoja zone (niezaleznie z jakiego kraju pochodzi) - to tak podaje z pamieci, wiec trzeba to zweryfikowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademenes dobrze podajesz o malzonce,,najlpiej by bylo jakby Polska i Botswana mogly brac udzial w loterii wtedy mozna wyslac 2 zgloszenia :) a i Polska miala chyba raz cos ponizej 3000 wiz do wydania wiec to jest roznie z tym :)

a czy tak bedzie w tym roku tzn na jesieni to zycie pokaze ...

agulinek komputer losuje zawsze wiecej zgloszen niz jest wiz do wydania bo nie wiadomo czy osoba dana bedzie mogla poleciec i dostac wize ,,znam takie przypadki ze ktos wyslal sobie dla tzw jaj zgloszenie i dostal 1 pakiet z USA ..Nic nie odeslala a koperta poszla do smieci..

O czym nalezy pamietac ze jesli cos pujdzie nie tak z mezem Twoim to jak dostaniesz wize a On nie bedzie chcial poleciec jako glowny aplikant to Ty nie wlecisz na teren USA ,,bo zasada jest taka ze glowny aplikant ma przybyc jako 1 sam lub tez zona-dziecmi jak sa...I tak samo moze byc z Toba ze jako glowny aplikant mozesz nie chciec leciec...

Co do samej loterii to niby Ona tak sie nazywa ze wysylasz zgloszenie a komputer losuje w ilosci tyle osob ile bedzie potrzeba ale potem musisz udowodnic ze poradzisz sobie w USA i nie bedziesz obciazeniem dla systemu socjalnego USA,,pare osob musialo odejsc z tzw kwitkiem z rozmowy w Ambasadzie wiec kasa poszla na wizy-tlumaczenia i badania a wiz nie bylo i o tym nalezy pamietac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podlanczam sie pod pytanie, czy w przypadku losowania wizy osoby z wyksztalceniem powiedzmy " lepszym " w sensie wyzszym / technicznym sa bardziej brani pod uwage ? Czy teoretycznie wszyscy sa na rowni, i niema to wplywu na losowanie w loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi z wyksztalceniem wyzszym i umiejetnosciami sa wizy pracownicze (ale 90% to wlasnie umiejetnosci), bo jednak na fachowcow zawsze jest zapotrzebowanie, jezeli masz tylko ukonczone studia to zostaje loteria, w ktorej jak sama nazwa mowi wszystko zalezy od szczescia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wybieram sie na studia do USA, i mam zamiar za rok isc do Collegu na kierunek Avionic Maintenance. Z tego co wiem jest to kierunek poszukiwany?, i czy w tym przypadku moge starac sie ubiegac na sponsorship? ( Praca bylaby w tym przypadku na lotnisku rzadowym ), co do fachowstwa mam dyplom Technik Elektronik jest on wogole respektowany w USA czy jest tyle samo wazny co nasza polska matura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie rozejrzec czy non-citizen moga pracowac na takim lotnisku. Czasami, aby podjac jakas prace musisz miec obywatelstwo i z reguly sa to instytucje rzadowe.

Mechanik awiacyjny czy mechanik ciezkiego sprzetu to pracownicy nie rzadowi ale sluzb pracujacych dla rzadu.

Obsluga lotnisk zajmuja sie wielkie firmy takie jak Port Authority w obrebie Nowego Jorku ktore sa zatrudniane do obslugi lotnisk portow itd itp.

Najczesciej jest wymagane obywatelstwo USA aby dostac prace w takich firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...