Skocz do zawartości

Aos Na K1 - Kilka Pytan


Emilka80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wlasnie jestem na etapie przygotowywania dokumentow do AOS i mam kilka pytan:

1. jak to jest z tym nazwiskiem?

Chce poslugiwac nazwiskiem mojego meza. Przejzalam forum i wyczytalam ze wystarczy wypelniajac formularze uzywac nowego nazwiska.

Z drugiej strony znalazlam informacja ze w marriage certificate powinna byc taka informacja. Czy to prawda?

W moim przypadku przy wypelnianiu marriage application urzednik nam powiedzial ze najlepiej bedzie zmienic nazwisko przy staraniu sie o obywatelstwo, wiec tam nie bedzie takiej informacji. Nie chcialabym czekac 3 lata z tym faktem.

Moje pytanie wiec czy moge wpisac nowe nazwisko, a potem podrozowac z paszportem i marriage cerftificate (na ktorym nie bedzie informacji ze zmieniam nazwisko na meza) bez problemu?

2. zalaczniki do I-485 przy approved I-129F

Czy w tym wypadku trzeba rowniez zalaczac g-325a meza i jego akt urodzenia?

Poniewaz jestem po rozwodzie czy musze znowu zalaczac wyrok rowozdu z tlumaczeniem?

Wszystkie te dokumenty byly zalaczone do I-129F

3. I -131

Z tym to sie calkiem zagubilam.

Wypelnilam Part 1, w Part 2 zaznaczylam d, z Part 3 pkt. 1-5, Part 4, a co z Part 7? Czy ja musze pisac jakies wyjasnienie na osobnej kartce? Czy nie wystarczy tylko podanie powodu w Part 4?

Z gory dziekuje za odpowiedz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 w kazdym stanie akt slubu wyglada inaczej, w niektorych podaja jakie nazwisko przyjmuje sie po slube a w innych stanach nie pisze nic

W twoim przypadku najlepiej zmienic nazwisko TERAZ bo nie masz zadnych papierow w USA i bedziesz wszystko wyrabiac na nowo, wiec dlaczego nie na nowe

Jesli na akcie slubu bedzie napisane ze po slubie twoje nazwisko to nazwisko panienskie to wtedy chyba musisz wypelniac na nazwisko panienskie

2 chyba wystarczy tylko twoje g-325a

I-485 nie pyta nigdzie o akt rozwodu wiec nie musisz

3. zdaje sie ze nalezy dodac krotki list wyjasniajacy,

moze ktos napisze kto wypelnial I131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki KW:-)

Narazie mam tylko kserokopie marriagie license, ktora dostalismy zaraz po slubie, gdzie nie ma zadnej informacji na temat czy zmieniam nazwisko.

Myslisz ze moge to zalaczyc do dokumentow czy mam czekac na oryginalny marriage certificate? Wtedy moglabym od razu zmienic nazwisko.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariage license to jeszcze nie to

musisz poczekac na oficjalny marriage certificate

ale jesli na mariage license nic niema to na certificate tez pewnie nie bedzie nic pisalo

a tak wogole to witamy w USA!

i wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia! :)

w jakim stanie/miescie teraz mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziekuje :)

Ja jestem na Florydzie w Fort Lauderdale:-)

Tak w sumie patrze na ten dokument (ksero) co nam dali i on sie slada z trzech rubryk: application to marry, license to marry i certificate of marriage z podpisami swiadkow.

Wiec niejako ten dokument stwierdza ze malzenstwo zostalo zawarte.

Ale jak mam dostac RFE potem, to wole poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zrobil jeszcze ze dwie kopie marriage certificate, bo pamietam, ze to sie jeszcze gdzies przydaje. Jedna jest dla ciebie, jako pamiatka, druga idzie do USCIS, a trzecia musisz pokazac chocby przy prawku, chyba ze na FL sa inne przepisy. Przezorny zawsze ubezpieczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...