Skocz do zawartości

Jaka Wiza Dla Artystow Z Polski?


katia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Polonia w miescie gdzie mieszkam-Texas-chce zaprosic paru artystow z Polski w zw. z obchodami rocznicy urodzin Chopina.Poniewaz sa to ludzie ze mna zaprzyjaznieni,zagraja koncert tu za darmo ale chcemy im zorganizowac tez jakies koncert platne-chocby niewiele, zeby mieli na tzw. drobne wydatki.(sa zawodowymi muzykami i z tego zyja,wiec tylko charytatywnie,to byloby troche glupio).W zwiazku z tym mam pytanie,jaka wize musza oni sobie zalatwiac?czy moga przyleciec na turystycznej?

podobno wiza B1/B2 upowaznia do ew. takich wystepow-czy to prawda?

czy jakies zaproszeniez Polish Society jest wskazane-mam na mysli wize turystyczna?

czy-jesli przyjada na turystycznej, moga dostac pieniadze za wystep?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moga pobrac pieniedzy za wystep na wizie turystycznej, gduz ta sluzy do zwiedzania a nie zarobkowania

Poczytaj sobie o cofnieciu zespolu Zakopower i innych artystow majacych wystepowac na Taste of Polonia w Chicago w 2009 roku.

Powiedzieli, ze wezma kase za wystep a mieli wbite w paszport wizy turystyczne, tak wiec ich cofneli z lotniska i wyslali z powrotem do Polski.

Wydaje mi sie, ze ku temu celu sluzy wiza P ale nie jestem pewien.

Moze ktos na tym forum udzieli ci porady na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwonic do konsulatu w Warszawie i zapytac o jaka wize w takiej sytuacji nalezy zaaplikowac. Skoro oni beda decydowac to wiedza najlepiej i dodatkowo wyjasnia jakie dokumenty dodatkowo trzeba zlozyc. Przy B1/B2 jesli immigration zacznie zadawac pytania i okaze sie ze beda wykonywac prace (nawet bez zarobkowania) to skonczy sie jak z Zakopower....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...