Skocz do zawartości

Praca Dla Drivera W Usa!?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, interesuje mnie praca szofera w usa, jak narazie chodzi mi tylko o informacje o warunkach co jest wymagane jakie kursy sa potrzebne ile trwają i tp. wiem ze potrzebne są mi prawo jazdy usa tylko nie wiem jak jest z kursem, czytałem wiele opini i kazdy pisze co innego. Moze jest w śwród was jakiś driver który odpowie mi na te i inne pytania w wolnej chwili.

pozdrawiam, dzięki i szerokiej drogi!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody czlowieku prawo do pracy moze dac ci departament pracy wedy gdy wujek udowodni ze nie ma w kraju (US) nikogo, kto potrafilby wykonywac zawod szofera/kierowcy

i starac sie dla ciebie o wjazd na wize pracownicza. Z autopsji smiem domniewac ze wujek ani nie ma mozliwosci na takie kroki ani nie bedzie wydawal kasy na takie kroki ani nie dostanie pozwolenia na takie kroki.

Cokolwiek innego ci wujek mowi to

bzdety nadziane bujna wyobraznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolne informacje to takie

aby wyjechac i pracowac w USA legalnie masz dwie drogi:

wiza pracownicza zarezerwowana dla wysokowyksztalconych asow z dziedziny nauk scislych matematycznych i podobnych

lub

wiza imigracyjna z tytulu laczenia rodzin lub wygrania loterii wizowej

jeszcze jedna mozliwosc emigracji i leganej pracy to ozenek z obywatelka USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Swider moze nie mam duzej wiedzy na ten temat ale cie nakieruje troche.

1. Musisz byc tu legalnie bez SSN nie zrobisz prawka ani nikt cie nie zatrudni

Nie wymienisz Europejskiego prawka (tak jak w wypadku np Angli- bez problemowo wymienilem polskie na UK)

Prawko CDL musisz robic w kilku krokach (moge zrobic jakis bledy...)

-zrobic zwykle prawko (jest to banalnie prosle, niski koszt) po roku

--kurs na CDL koszt okolo 2k-3k max (europejskie C+E) plus dodatkowo triple (jazda z dwoma trzema przyczepami- zalezy od stanu ), hazzmat (europejskie ADR)

kurs sklada sie :

-test

-obsluga przed jazda

-jazda

-dodatkowe kursy triple, hazzmat...

Z Europy zadne uprawnienia sie nie licza wszystko robisz od zera.

Co do jazdy BAJKA :)

Mam doswiadczenie z PL,UE,UK

PL- dzungla... smierc na kolach

UE-jezdzisz na komandosa BAG ciagle wali mandaty

UK-jako tako :P

W USA

- powiem tak "Wolnosc Tomku w swoim domku"

-brak TACHO :P)) masz lookbooka w ktorym rysujesz wykresowke- olowkiem :())) mozesz sie pomylic wyrwac kartke itp

-autostrady :D) tu sie frunie nie jedzie (nie mowie o przekraczaniu predkosci i lamaniu przepisow)

-trucki - bez elektroniki zbednej jak w UE sa plusy i minusy

Bez prawka nikt cie tu nie zatrudni gdyz kilku krotnie dziennie wiezdzasz na wagi na autostradach- zjedzdzasz na zjazd i powoli przejezdzacz przez wage (cos jak stacja kontroli pojazdow w PL z Policja w srodku) i moga cie zatrzymac wyrywkowo do kontroli.

Czasem mozna sie przeslizgnac bez strachu np swieta, sobota-niedziela wagi sa zamkniete w 99% Wtedy mozna jechac z nadwaga ....

Wiem ze sa nasi rodacy co maja plastik zrobiony na nielegalu i jezdza- ale to juz wyzsza szkola jazdy i juz chyba nie da sie tego zalatwic. Nie mam na ten temat wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak moi przedmowcy napisali,,musisz miec raz pozwolenie na prace no i prawko CDL a minely te czasy ze bez SSN mogles miec takie prawko..duzo znajdziesz osob ktore na stronach-forach beda pisac jak kto sa nielegalnie i jezdza ale one dostaly te prawko nielegalnie-na lewe numery SSN -dokumenty(tego nie polecam bo mozesz skonczyc w wiezieniu) lub tez w czasie kiedy mozna bylo dostac prawko w nie ktorych stanach bez numeru SSN..

a o numerze SSN jak i wizie pracowniczej poczytasz na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...