Skocz do zawartości

Studia W Polsce Po Szkole W Usa


anabell

Rekomendowane odpowiedzi

czytalam wiele o procedurze dostania sie na studia w Polsce po high school w USA, ale mam jedno pytanie, co z jezykiem polskim? jak pamietam na maturze jest jezyk polski obowiazkowy, a przeciez w szkolach zagranicznych go nie ma, czy w zwiazku z tym nalezy go zdawac gdzies zanim sie staramy o przyjecie na uniwersytet?

jesli ktos ma jakies doswiadczenia z tym tematem prosze sie dzielic

gdzies doczytalam ,ze przeniesienie nie jest trudne, ale jak czytam papierkowe wymogi kuratorium to jestem przerazona, no i nie wiem jak przeliczaja punkty z dyplomu ukonczenia High School (tam raczej ocen nie ma, czy sa? nigdy go nie widzialam) na punkty wystarczajace do dostania sie na dany kierunek studiow w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma aplikowala na jakas uczelnie do polski na kierunku stomatologia, wzieli ja bez zadnych problemow nawet nie musiala pisac zadnych egzaminow wstepynch. Ale z tego co mi mowila ma to sie zmienic od natepnego roku i trzeba bedzie pisac egzaminy w zaleznosci co szkola wymaga np rozszerzona fizyka / chemia itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...