Skocz do zawartości

Ponowny Wyjazd Do Usa


Wercia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałabym się dowiedzieć następującej rzeczy. Wiele czytałam postów na tym forum i przyznam że aż boję się ponownie jechać do usa.

Pierwszy raz poleciałam w 2007 roku na wakacje na wizie turystycznej. Na lotnisku wbito mi pobyt na 6 miesięcy. Zostałam około dwóch. Żadnych pytań od urzędnika. Jednak podczas tego pobytu pracowałam nielegalnie. Czy jest szansa że urzędnik może to sprawdzić ?

Jadę teraz drugi raz w marcu na dwa tygodnie. Czy jeśli zada mi pytanie do kogo jadę to czy warto przyznawać się że mam tam rodzinę i że to właśnie do niej jadę ? Proszę was o radę. Jak się zachować i czego się wystrzegać podczas tej rozmowy aby nie wzbudzać podejrzeń.

Proszę was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob nielegalnie? W jaki sposob dostawalas wyplate?

Przede wszystki na wszelkie mozliwe pytania masz odpowiadac w ten sposob ze twoj poprzedni i obecny pobyt w stanach byl/bedzie WYLACZNIE turystyczny. Posiadanie rodziny w stanach nie powinno byc zle widziane, chyba ze rodzina ma cos na sumieniu. Rodzina rozwiazuje problem na pytanie gdzie sie Pani zatrzyma. Jezeli nie chcesz o rodzinie wspominac to miej jakies wyjasnienie kwesti pobytowych, ktore bedzie mialo rece i nogi.

Rownie dobrze oprocz standardowej procedury mozesz nie dostac zadnych pytan jak ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam znajomego, który też pracował nielegalnie na turystycznej. Tak samo dostawał wypłaty do ręki bez czeków itp. Pracował bodajze 2008 i w 2009 wpuscili go bez problemow - pobyt na 6 miesiecy. Ale oczywiscie nie mozna wspominac ze sie pracowalo na turystycznej i ze sie zamierza tym razem tez bo na 100% nie wpuszcza :D - dla sprostowania nie popieram i nie radze pracowac na turystycznej :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekk nie ma znaczenia ze dostawal kase do reki bo czas pobytu moze wskazywac co mogl robic a wtedy moze byc zawrocony szybko ...

to ze sie dostaje kase do reki ze nie ma cie w systemie banku itp..ale pobyty dlugie sa podejrzane

no i oczywiscie nie nalezy miec ubran roboczych i innych numerow do tzw pracodawcow,,wiele osob wpadlo bo mialo zanotowane nr telefonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...