Skocz do zawartości

Przesiedzenie Wizy...


johnny77

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, ze dostanie wizy teraz moze byc bardzo trudne i wiaze sie z duzym ryzykiem i bardzo mocnymi przemysleniami co do podawania dat i powodow. Czasami szczerosc poplaca, a czasami wrecz odwrotnie, wiec jest tu duzo do myslenia. Narazie na szczescie sie do USA nie wybieram, ale w dalszej przyszlosci bym napewno chcial jeszcze tam poleciec, chociaz juz nie na dluzszy okres niz miesiac, dwa...

Zastanawiam sie jak by to bylo jakby zniesli wizy dla Polakow??? Jak to jest wtedy? Moze za 3, 4 lata wiz juz nie bedzie i ciekawe jak to bedzie wtedy.

boguslaw11,

jesli bym sie staral o wize po np. 5 latach to mam prawo nie miec biletow lotniczych po tak dlugim okresie. Mysle, ze ludzi nie trzymaja biletow tyle czasu, szczegolnie jak teraz te bilety sa elektroniczne.

mikey78,

Ja zawsze myslalem, ze ten BAN to polega na tym, ze przy wylocie ktos sprawdzi moj paszport i wize, zobaczy, ze przesiedzialem i wstepluje mi "BANNED FOR 3 YEARS" czy cos w tym stylu, a to wcale tak nie jest. Wiec o co z tym chodzi? Czy jestem gdzies tam w ich systemie z taka informacja o zakazie na 3 lata?

sly6,

wydawalo mi sie, ze do 6 miesiecy jest 3 lata, a powzyej jest 10 lat, ale moze sie cos zmienilo nie wiem...

Co do tego, ze moge tam jeszcze siedziec, jest latwo udowodnic, bo moge im np. pokazac papiery ze studiow, ktore zaczalem tutaj pare miesiecy temu...

pelasia,

Co do szczerosci to moze i masz racje, bo ryzyko jest duze, ale mowiac im, ze pracowalem nielegalnie i przesiedzialem iles tam czasu to prawie oczywiste, ze tej wizy nie dostane, ale z drugiej strony jak sprobuje to wszystko zataic to albo, bede mia szczescie i dostane wize i nikt o niczym nie bedzie wiedzial, albo za zatajenie dostane dozywotni zakaz... ryzyko duze.

No nic musze chyba liczyc tylko, ze kiedys zniosa wizy dla Polakow... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnny77 napisze Ci jak kto jest z Kanada jak nie ma wiz

pare osob przesiedzialo wizy no i myslalo ze wleci bez problemu na teren Kanady i zostali zawroceni jak nie tym samolotem to innym wiec nie radze tak myslec ze jak nie bedzie wiz to bedzie latwiej,,co nie oznacza ze takiej osoby sie nie wpusci..trzeba bedzie wtedy troche bardziej pomyslec nad tym jak sie odpowiada i byc przekonywujacym

a co do zniesienia wiz to nie wiem czy wiesz ale nie kazda osoba sie wpusci,pobyt bedzie jedynie na 90 dni bez prawa przedluzenia pobytu oraz zmiany statusu a jak Polacy beda siedziec za dlugo i nielegalnie to szybko USA wprowadza wizy bez pytania sie kogokolwiek

piszesz ze bedziesz chcial leciec za jakis czas,,moze za 3-4 lat wiec moze to byc ten plus tego,..,a i nie radze klamac

lepiej wyjsc bez wizy za male wiezi lub tez nie przekonania Konsula niz za klamstwo,,pamietaj o tym

ps a kto to Ci kaze mowic o pracy nielegalnej?bedziesz musial przekonac Konsula ze nie pracowales i za cos miales zyc ,,,chyba ze znajda cos na Ciebie a wtedy powiesz jak bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnny77 Konsul prosi o przyniesienie ze soba wszystkich potrzebnych dokumentow , ale nie wymienia jakich . Zgadzm sie z toba ze mozesz nie miec biletow ale licz sie z tym ze to spowoduje odmowe wydania promesy .

A co do ruchu bezwizowego to popatrz sobie na przykladzie czech. Znajomy czech tlumaczyl mi tak. Przed wylotem musisz sie zarejestrowac w systemie bezwizowym czyli wypelniasz dokladny formularz , Ja nie znam tych szczegulow ale zobacz i poczytaj tutaj https://esta.cbp.dhs.gov/esta/esta.html?_fl...47-C5A825F2384C

A jak dziala system bezwizowy na przykladzie czech to poczytaj sobie tutaj( jezyk troche podobny do polskiego) http://czech.prague.usembassy.gov/visa_waiver_program2.html

Dziala to na zasadzie ze nie wolno klamac bo system sprawdzi cie w ciagu 72 godz. A wszystkie wykroczenia czy zlamania prawa sa odnotowane w systemie.

johnny77 ja mysle ze po zniesieniu viz nie bedzie tak latwo jak myslisz bo wtedy wszystkie ku.wy i zlodzieje lecieli by do USA(przepraszam za koncowke ale mam na mysli najgorszy margines spoleczenstwa) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...