Skocz do zawartości

Promesa - Składanie Dokumentów


Rekomendowane odpowiedzi

witam !

ktoś może próbował składać dokumenty bez wizyty w konsulacie (promesa dla dziecka w układzie gdzie rodzice mają ważną promesę). Czyli dokumenty przesyłane DHL'em? Wiem dokładne co i jak - konsulat mi udzielił niezbędnych informacji. Dokumenty już poszły. Pytane czy ktoś to przerabiał i jak długo to trwa w tej chwili. Bo tej informacji mi nie udzielili - pewno sami nie wiedzą :). Przy osobistej wizycie zawsze jest ten plus że informacja o przyznaniu promesy jest od razu, a tak ??

O ewentualne problemy nie pytam bo przyznanie promesy to zawsze kwestia indywidualna i tu nie ma reguł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy osobistej wizycie zawsze jest ten plus że informacja o przyznaniu promesy jest od razu, a tak ??

nie do konca tak jest jak piszesz,,juz bylo pare takich przypadkow ze ktos uslyszal ze wiza jest a potem sam paszport przyszedl lub tez wiza przyznana a potem taka osoba musiala pojechac z paszportem aby wize anulowali,,to ze masz powiedziane ze masz wize nie oznacza ze ja bedziesz miec na 100%.

a co do oczekiwania na wize dla dziecka to powinnien byc paszport w kolo 2 tygodni ...juz tutaj byl taki przypadek i obylo sie bez wzywania rodzicow na rozmowe i paszport z wiza przyszedl dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wysylaniu dokumentow raczej male sa szanse, ze dostanie sie odmowe listownie, z tego co sie orientuje to wzywaja taka osobe do konsulatu/ambasady, na rozmowe i podczas tej rozmowy dostaje sie ewentualna odmowe,

inaczej jest oczywiscie, jesli konsul powie "masz wize" a potem z jakiegos powodu przyjdzie odmowa - to sie niestety zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...