Skocz do zawartości

Zarobki Rodziców.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

W pod koniec czerwca mam zamiar lecieć do stanów na miesiąc na wakacje. Rozmowę w ambasadzie mam jeszcze przed sobą. Jestem w trzeciej klasie technikum, zaświadczenie, że się uczę wzięłam już ze szkoły. Ale tu pojawiają się kolejne problemy. Rodzice sponsorują mi podróż. Moja mama nie pracuje, tata ma firmę. Ogólnie miesięcznie zarabia około 3-4tys. Czy to dla konsula nie wyda się za mało? Jest jeszcze jedno wyjście, mam konto w banku, rodzice co jakiś czas wpłacają mi pieniądze, uzbierało się już 15 tys. więc może lepiej wziąć wyciąg z banku i powiedzieć ze lecę za swoje pieniądze? Jeszcze jedno, mam swój samochód (jestem właścicielką) ale współwłaścicielką jest mama (aby nie płacic wieeelkiego ubezpieczenia) czy dowód rejestracyjny wziąc ze sobą?

Pytania może głupie, ale bardzo mi zależy na wizie:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w drugiej klasie technikum i żadnego zaświadczenia ze szkoły nie musiałem zabierać a wizę dostałem na 10 lat.. Oczywiście jeśli się czujesz z tym pewniej to nie zaszkodzi wziąć aczkolwiek konsul w 95% nie poprosi Cię o to (tym bardziej, że planujesz lecieć do usa we wakacje..) a będą dla niego istotne tylko Twoje odpowiedzi na jego pytania. Rodzice sponsorują podróż... żaden problem, po prostu napisz to w odpowiednim miejscu we wniosku DS-156. A co to konsula obchodzi ile Twój tata zarabia? Wcale Cię o coś takiego nie zapyta, przynajmniej oceniam wg moich doświadczeń z wizyty w ambasadzie i przebiegu całej rozmowy a także doświadczeń innych osób na tym forum.. byś poczytała forum, byś wiedziała ;) Może zapytać jedynie co robią Twoi rodzice, gdzie się zatrzymasz w USA, na jak długo lecisz, skąd będziesz miała środki aby utrzymać się podczas pobytu w Stanach, co chcesz zobaczyć.. warto wziąć wyciąg z banku ale tutaj także ja jak i inni na tym forum powiedzą Tobie, że konsul raczej Cię o to nie poprosi chociaż ma do tego prawo i o tym pamiętaj. W związku z tym, że jestes już pełnoletnia może pomyśleć, że lecisz do pracy tam dlatego nie polecam wybierać się na wizie turystycznej na zbyt długo do USA... w ambasadzie jak i na lotnisku z góry zakładają, że ktoś planuje tam nielegalnie pracować dlatego też bądź pewna swoich odpowiedzi na zadane pytania i nie gadaj więcej niż konsul będzie pytał... Możesz wziąć wszystkie dokumenty ze sobą lecz zobaczysz, że konsul Cię o to nie poprosi. Polecałbym przygotować się bardziej pod kątem pytań i odpowiedzi niż dokumentów jakie zamierzasz zabrać... Dla przykładu, mój tata także ma firmę i mieliśmy wszystkie dokumenty o dochodach firmy a konsul wcale nawet nie poprosił o to, każdy Ci na tym forum to powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecę napewno na miesiąc, nigdy w życiu nie chcialabym wyjechać z Polski na stałe. Lecę do kuzynki.

Wiecie może ile mniej więcej czeka się na rozmowę z konsulem w Warszawie? bo tak śledzę pogodę i bardzo chciałabym wiedzieć, bo jadę sama samochodem a bardzo dobrym kierowcą nie jestem <lol2> więc nie mogę sobie pozwolić na podróż w ślizgawice.

Brać wyciąg z mojego konta, dowód rejestracyjny i zaświadczenie o zarobkach rodziców czy nie? ;p

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...