Skocz do zawartości

Cło Na Używane Pc Z Usa


PDI90

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Państwu

Od kilku dni przeszukuje różne fora, starając się odnaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytania - niestety bezskutecznie.

Otóż zastanawiam się nad sprowadzeniem 20 UŻYWANYCH komputerów z USA (komputery po leasingowe, z ebay.com). Znalazłem interesujące mnie modele, lecz nigdzie nie mogę znaleźć konkretów dotyczących ewentualnych kosztów w polsce - mam na myśli cło (różne wersje, 7%,0%?), VAT(22% ale czy dotyczy rzeczy UŻYWANYCH?), podatek recyklingowy (czy coś takiego w ogóle istnieje, jeśli tak to czy dotyczy rzeczy UŻYWANYCH?). Czy sprowadzając komputery używane - DO UŻYTKU PRYWATNEGO jestem zobowiązany do zapłacenia któregokolwiek z tych podatków? Podkreślam, że komputery są poleasingowe i miały by służyć u mnie oraz u kilku znajomych. Nie zajmuję się handlem, nie prowadzę działalności gospodarczej, potrzebujemy ich m.in. jako serwery.

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzalo mi sie sprowadzac wlasnie uzywane serwery (bo nie da sie ukryc, ze ceny tych samych urzadzen w Polsce sa zawrotne)

oczywiscie trzeba liczyc koszt wysylki, taki serwer w obudowie 2U z 6 dyskami to waga czesto ponad 25kg

nigdy nie wysylalem wiecej jak jednego, na ogol polamerem i deklaracja ze komputer uzywany, chociaz jesli mowic o obudowie 2U+ to ciezko to uznac za komputer

niestety nic o podatkach nie wiem bo nie mialem okazji placic, ale trzeba przyznac, ze jednorazowo mialem 1 sztuke wiec nikt by mi nie zarzucil, ze to na handel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzalo mi sie sprowadzac wlasnie uzywane serwery (bo nie da sie ukryc, ze ceny tych samych urzadzen w Polsce sa zawrotne)

oczywiscie trzeba liczyc koszt wysylki, taki serwer w obudowie 2U z 6 dyskami to waga czesto ponad 25kg

nigdy nie wysylalem wiecej jak jednego, na ogol polamerem i deklaracja ze komputer uzywany, chociaz jesli mowic o obudowie 2U+ to ciezko to uznac za komputer

niestety nic o podatkach nie wiem bo nie mialem okazji placic, ale trzeba przyznac, ze jednorazowo mialem 1 sztuke wiec nikt by mi nie zarzucil, ze to na handel

Dziękuję za odpowiedź, w moim przypadku chodzi konkretnie o 2 serwery i 18 desktopów (normalnych komputerów pc). To będzie jedna paleta, przesłana Frachtem morskim. Więc na 99,9% będzie sprawdzona przez celników. Jeśli ktokolwiek wie coś więcej na temat ew. zobowiązań wobec skarbu Państwa (vat i cło, ew. pod. recyklingowy, inne zobowiązania?) - proszę o udzielenie odpowiedzi na forum, gdyż obawiam się, że cała opłacalność w postaci ok. 30% przepadnie w wyniku nałożenia na mnie różnych absurdalnych podatków.

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placi sie podatek VAT 22% + 7% Cla, jezeli wysylasz taka ilosc napewno bedziesz to mial opodatkowane mimo iz komputery nie sa nowe, jak masz jakikolwiek rachunek to wlorz do przesylki a jak masz mozliwosc to " wynajdz " rachunek z mniejsza kwota ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placi sie podatek VAT 22% + 7% Cla, jezeli wysylasz taka ilosc napewno bedziesz to mial opodatkowane mimo iz komputery nie sa nowe, jak masz jakikolwiek rachunek to wlorz do przesylki a jak masz mozliwosc to " wynajdz " rachunek z mniejsza kwota ... :)

Jesteś tego w 100% pewny? Jeśli tak - to w takim przypadku cała opłacalność tego interesu poszła w "łeb" za przeproszeniem, bo po doliczeniu transportu i 30% dla Państwa - za te same pieniądze można kupić je w Polsce. Dziękuję za odpowiedzi, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś informacje - proszę o napisanie ich na forum.

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka wszystkie urzadzenia ktore posiadaja nosniki danych np dyski twarde nie podelgaja ocleniu, w gre wchodzi tylko podatek VAT 22%, jezeli masz firme i to sprzedajesz to mozna to sobie odliczyc np sprzedajac to znow z opdatkowaniem ( cena burtto komus ) to ten VAT w 80% odzyskuje i tak naprawde nie jest on przeszkodza w zprowadzaniu, sam mam zamiar zajac sie takim czyms wiec troche na ten temat mam wiedze wiecej na priv. Jezeli masz zamiar sprzedawac je indywidualnie bez prowadzenia dzialanosci gospodarczej to mija sie to z celem, za duze straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...