Skocz do zawartości

Zielona Karta-nieobecność W Usa Dłuższa Niż 6 Miesięcy


claudia06

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ze względów rodzinnych mam zamiar zrezygnowac z zielonej karty i ubiegać się o wizę turystyczną.W związku z tym wiem że aby się jej zrzec muszę wypełnić druk I-407 nie mogę jednak nigdzie znaleźć informacji gdzie ten wniosek złożyć jeżeli jestem mieszkanką woj. małopolskiego czy w konsulacie w Krakowie czy w ambasadzie w Warszawie.

Może ktoś był w podobnej sytuacji?

Proszę o nie ocenianie mojej decyzji.

Za pomoc z góry serdecznie dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na Warszawe bo tutaj sie zalatwia sprawy z wizami na pobyt staly :)

jesli czegos nie jestes pewna to dzwon do sekcji imigracyjnej,,telefon masz podany na stronie Ambasady

a co do oceniania to Twoja decyzja-Twoje zycie i tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnujac z GC złóż od razu podanie o turystyczna. Zawsze bedziesz mogła przyleciec do USA. SSN ani ID czy DL nie anuluja Ci gdy zrzekniesz sie GC. Tym samym zawsze bedziesz mogła podjąc "legalna" prace w USA. Innymi słowy zasze bedziesz w lepszej sytuacji od te osoby ktore sa na turystycznej. Twoj SSN bedzie aktualny zawsze. A tak na marginesie, czytalem ze rok temu polski rzad podpisal umowe z USA i w zwiazku z tym pozna transferowac skladki jezeli sie pracowalo w USA do polskiego ZUSu. Nie wiem dokladnie jak to dziala, na Twoim miejscu dowiedzialbym sie cos wiecej na ten temat w centrali ZUSu. Szkoda kilku przepracowanych lat, ktore nie zostalyby zaliczone na poczet przyszlej emerytury w Polsce.

http://www.expertlaw.com/forums/showthread.php?t=58098

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirr chyba te nawiasy sa po to aby pokazac ze nie jest to legalnie do konca ??

Tym samym zawsze bedziesz mogła podjąc "legalna" prace w USA

bo taka praca jest nielegalna ,,majac sam numer bez prawa do pracy ale to chyba kazdy wie ??czy tez nadal sie mysli ze pracujac na sam numer ta praca jest legalna ale co wtedy powiedziec urzedowi-Ambasadzie,czy na lotnisku jak to wykryja a wtedy nie bedzie ze kazdy tak pracuje i tak jest bo prawo mowi cos innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirr chyba te nawiasy sa po to aby pokazac ze nie jest to legalnie do konca ??

Tym samym zawsze bedziesz mogła podjąc "legalna" prace w USA

bo taka praca jest nielegalna ,,majac sam numer bez prawa do pracy ale to chyba kazdy wie ??czy tez nadal sie mysli ze pracujac na sam numer ta praca jest legalna ale co wtedy powiedziec urzedowi-Ambasadzie,czy na lotnisku jak to wykryja a wtedy nie bedzie ze kazdy tak pracuje i tak jest bo prawo mowi cos innego...

Malo tego

Przy obecnej atmosferze i (chyba Karina pisala o tym) robieniu czystki tu i tam mozesz doigrac sie zakazu wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...