Skocz do zawartości

Gdzie Powinno Się Wysłać Dokumenty Do K1?


monia84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Może niewłaściwie przeszukuję forum, a może rzeczywiście nie ma tu informacji, której poszukuję. Otóż czy ktoś wie, gdzie dokładnie powinno się wysyłać petycję razem z pozostałymi dokumentami na wizę K1?

Z tego co wiem, powinno się kierować ją do najbliższego USCIS. Ale czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, gdzie mogę znaleźć takie info?

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam.

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź! :)

A co z tymi okręgowymi USCIS? Tak jak dla Wisconsin... Milwaukee, St Paul (ten stan mnie dotyczy, a raczej mojego narzeczonego). Czy one potem przejmują sprawę, czy wszystko toczy się w CA? Jestem w tym temacie kompletnie zielona, bo właśnie wysyłamy dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K1 jest rozpatrywana tylko w jednym z dwoch service centers a potem pepiery ida do ambasady

po slubie bedziecie skladac papiery o zielona karte i wtedy sprawa idzie najpiew do Chicago a potem do lokalnego office gdzie bedziecie miec interview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego watku, bo po trochu w roznych tematach znajduje interesujace mnie informacje. Ale jakos brak takiego, zeby wszystko bylo w pigulce, krok po kroku, wiza K1. Stad tez postanowilam, z Wasza pomoca, poruszyc dokladnie temat wizy narzeczenskiej.

Moj narzeczony, obywatel USA oczywiscie, w ostatni czwartek 28.01. wyslal wymagane dokumenty do Californi. W chwili obecnej czekamy na NOA1. Dodam tylko, ze mieszka w stanie Wisconsin, wiec spodziewam sie, ze chwilke zajmie nim one dotra, w jedna badz druga strone.

Teraz zastanawiam sie i poszukuje informacji, jaki jest kolejny etap, jakie dokladnie dokumenty ja w tym czasie powinnam zgromadzic? Ktore z nich nalezy przetlumaczyc na jezyk angielski oraz czy moj narzeczony musi mi cos wysylac?

Dziekuje wszystkim z gory za pomoc. Postaram sie na biezaco dopisywac, jak rozwija sie nasza sprawa. Mam rowniez nadzieje, ze takie dokladne opisanie tematu wizy K1 pomoze innym, bo wiem ze to forum to kopalnia wiedzy, z ktorej i ja nieraz korzystalam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ladny guide po angielsku:

http://www.visajourney.com/forums/index.ph...amp;page=k1flow

a to po polsku ale troszke juz stare, ale sie zorientujesz co i jak

www.fiance.republika.pl

a tu sa dokumenty jakie beda potrzebne w ambasadzie, wnioski, info o badaniach itp:

http://poland.usembassy.gov/poland/docs_required.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co widze, zeby sie upewnic, to ja musze jedynie zgromadzic:

- paszport

- zdjecie

- wniosek o wize

- odpis aktu urodzenia

- zaswiadczenie o niekaralnosci

- wyniki badan

- formularz I-134

- formularz DHL

Nic z powyzszych nie musi byc tlumaczone? Czy warto jednak np. odpis aktu urodzenia, ktory potem chyba jest jeszcze potrzebny w Stanach?

Dziekuje!

Mam jeszcze jedno pytanie.

Otoz jak wyglada sprawa wylotu do USA w trakcie zalatwiania K1? Ja w obecnym czasie pracuje w Polsce, chcialam narzeczonego odwiedzic tak na tydzien czasu. I tak dluzej nie moglabym zostac, ze wzgledu na urlop jaki jestem w stanie dostac. Czy ktos z Was probowal czegos takiego, no i jak to wygladalo na lotnisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...