Skocz do zawartości

Lista Uczelni Polsko-amerykańskich


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jestem nowy na forum. Mam 18 lat i zaczynam już myśleć coś o studiach. Chciałbym może studiować w USA ale nie wiem jak to by było z finansami :( . Czy znacie może uczelnie lub jakieś strony internetowe ze spisem itp. o uczelniach które współpracują z uniwerkami w usa. Chodzi mi o to, że chciałbym uczestniczyć w jakieś wymianie w przyszłości do usa, otrzymać jakiś dyplom ukończenia amerykańskiej szkoły. Było by później łatwiej wyjechać może do USA na stałe :) Jestem z woj. warmińsko-mazurskiego. Ale chciałbym żebyście napisali mi wszystkie jakie znacie takie uniwerki. Znam tylko jeden Clark w Łodzi. Szukałem dużo tego ale niewiem nie mogę znaleść.... bardzo proszę o pomoc :)

Jeszcze jedno pytanko, gdzie szukać kursów angielskich na stronach polskich czy eng? Chodzi mi o wyjazd na kurs językowy do USA. I czy taki wyjazd odbywa się w roku szkolnym czy w wakacje i ile może kosztować? ps. uczę się w III kl LO. TO jest moje marzenie, głównie USA :)

Dzięki za ew. odp

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, gdzie szukać kursów angielskich na stronach polskich czy eng? Chodzi mi o wyjazd na kurs językowy do USA. I czy taki wyjazd odbywa się w roku szkolnym czy w wakacje i ile może kosztować? ps. uczę się w III kl LO. TO jest moje marzenie, głównie USA :)

Wystarczą jak zwykle google, wpisz kursy angielskiego w USA i wyników z takimi szkołami będzie od groma, tylko poczytać i wybierać... Zazwyczaj tamtejsze szkoły językowe tworzą nowe klasy nawet co tydzień przez cały rok tak więc możesz taki kurs rozpocząć nawet teraz, to nie ma nic wspólnego z rokiem szkolnym ale owszem, w wakacje także się odbywają. Koszt? Zależy na jak długo... możesz lecieć na tydzień a możesz też i na np. rok, zależy to także od szkoły, od tego, czy wybierasz sam kurs czy także zakwaterowanie, jaki to rodzaj kursu np. standardowy, intensywny itd.. może to być koszt np. 400-500$ / tydz. za sam kurs lub 2x tyle z zakwaterowaniem, każdy kolejny tydzień przeważnie kosztuje tyle co 1 tydzień więc łatwo orientacyjnie policzyć.. dolicz do tego jeszcze koszty wizowe, chyba że poleciałbyś na taki kurs do UK.. No i oczywiście koszty przelotu i inne..

Sporo się tym interesuję ponieważ niebawem także lecę na taki kurs do NYC.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiany półroczne lub roczne na studia do USA oferują na pewno hiszpańskie i brytyjskie uczelnie. Skoro masz takie plany, sądzę, że Twój angielski jest całkiem całkiem... więc może warto zacząć studia w Wlk. Brytanii? Jest masa licencjatów typu American Studies lub American & Canadian Studies, masz możliwość spędzenia na wymianie 3. roku studiów, bo licencjat w Wlk. Brytanii takich studiów trwa 4 lata.

Jest też trochę kursów niekoniecznie związanych z amerykanistyką, np. jakieś Information Technology with Study in North America. Wszystko zależy od uniwerku. Musisz poprzeglądać strony. Koszt w UK jest o niebo niższy niż w US dla polskiego studenta. Tylko zadaj sobie pytanie, czy jesteś gotowy na wyjazd choćby do Anglii? Bo wiele osób dużo myśli, a gówno robi i buja tylko w obłokach.

Moim zdaniem to super pomysł.

Jest też możliwość podjęcia studiów w Hiszpanii, no ale wtedy musisz mieć hiszpański w małym paluszku, poziom conajmniej DELE Intermedio. I również są możliwe wymiany do Stanów.

Co do Polski, to nie wiem, nie orientuję się, ale raczej wątpię. Za biedny kraj.

PS: Tylko problem może być w tym, że gdybyś chciał zacząć studia we wrześniu tego roku w Wlk. Brytanii, to musiałbyś się zarejestrować na stronie UCAS, a termin upływa zazwyczaj do połowy stycznia, także może być niestety too late.

Może jednak warto zrobić sobie np. gap year? :) Sam często o tym myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studia jeszcze nie w tym roku :) myślałem też nad UK właśnie, masz rację bliżej do Polski do rodziny niż z USA, co do mojego angielskiego nie jest zły :)

ja o wyjeździe myślę raczej poważnie bo nie ma tutaj dla mnie przyszłości, ale kurczę mam straszny pociąg do USA niż do UK

w UK nie podoba mi się wiele rzeczy :) ich sposób życia, specyficzny akcent angielskiego, inny kierunek jazdy itp.....

czy ty CHICO, albo inni moglibyście dać mi radę jak taki student tylko z biletem do USA w ręku ma tam przeżyć? zarobić na stancje, żarcie itp.??

ps. dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy.. nie może.

z definicji student (czyli obcokrajowiec na wizie studenckiej) nie ma prawa pracowac. No moze sobie dorobic 20h tygodniowo na campusie (np w bibliotece) ale to tylko takie kieszonkowe. watpie zeby na zarcie starczylo, nie mowiac o kasie na mieszkanie i oplaty za studia. W ogole nie wiem czy wiesz ale zeby dostac wize studencka trzeba wykazac ze sie ma kase na 1 rok studiow z gory.

W twoim przypadku (jak nie masz kasy) najlepiej starac sie wyjechac na wymiane bo wtedy polska uczelnia pokrywa oplaty za studia (ale nie za zycie). moja kolezanka na ostatnim roku prawa przyleciala do Chicago na pol roku wlasnie na wymiane. studiowala na uniwersytecie gdanskim. wybrali ja bo byla jedna z najpeszych na roku. wiec to tez nie takie hop siup zalapac sie na wymiane. i z tego co ja sie orientuje zazwyczaj studenci na 1 roku nie maja dostepu do takich "atrakcji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...