Skocz do zawartości

Kupno Samochodu W Usa


ambush

Rekomendowane odpowiedzi

Na prawko czeka się długo i tak, a jak się nie jest obywatelem to jeszcze dłużej, bo DMV musi potwierdzić legalność przebywania w USA. Nie wiem czemu ogólny czas oczekiwania jest ostatnio wydłużony. Ja czekałem cztery miesiące.

Czeka sie dlugo, bo DMV robi teraz jakies nowe super niepodrabialne (jasne...) DL i ID, DMV podpisalo kontrakt na produkcje tychze z jakas kiczowa firma, ktora jak sie okazalo miala problemy z rozmazujacym sie tuszem. Naprodukowali duzo takich wadliwych dokumetow, dopiero po fakcie ktos sie zorientowal ze tak nie moze byc, dlatego wszystko musieli robic jeszcze raz. Zanim sie uporali z tymi wczesniejszymi podaniami, to mieli juz fure nowych DL i ID do wyrobienia, dlatego zrobil sie korek i ludzie czekali na papiery po kilka miesiecy. Ostatnio podobno juz jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Czeka sie dlugo, bo DMV robi teraz jakies nowe super niepodrabialne (jasne...) DL i ID, DMV podpisalo kontrakt na produkcje tychze z jakas kiczowa firma, ktora jak sie okazalo miala problemy z rozmazujacym sie tuszem. Naprodukowali duzo takich wadliwych dokumetow, dopiero po fakcie ktos sie zorientowal ze tak nie moze byc, dlatego wszystko musieli robic jeszcze raz. Zanim sie uporali z tymi wczesniejszymi podaniami, to mieli juz fure nowych DL i ID do wyrobienia, dlatego zrobil sie korek i ludzie czekali na papiery po kilka miesiecy. Ostatnio podobno juz jest lepiej.

Dzieki za odpowiedz.

Uzupelnienie fo tego: prawo jazdy to dokument wydawany przez stan, wiec problem tych niedorobionych dokumentow ma na szczecie znaczenie lokalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. c4r0 może znasz kogoś kto chciałby wynająć mieszkanie od połowy maja?najlepiej,bo najbliżej w beverly hills :) chyba daruje sobie mieszkanie gdzieś dalej bo słyszałam że dojazdy są dosyć skomplikowane i drogie:/ wiem że to nie w tym wątku, jak/jeśli:) c4r0 odp przeniose do innego wątku;)
Nie znam nikogo kto chciał by wynająć mieszkanie w ogóle, a w Beverly Hills to już na pewno nie :) Nie wiem co jest w tej dzielnicy ale mi się kojarzy z dużymi posiadłościami bogatych ludzi - w takim przypadku z wynajęciem może być trudno i na pewno nie tanio. Do szukania lokum polecam craigslist ( http://losangeles.craigslist.org/ dział housing). Można tam znaleźć dobre oferty ale też można się czasem naciąć więc zaklepywanie kwatery zdalnie bez obejrzenia i poznania "landlordów" to tak średnio. Najlepiej byłoby na pierwszy tydzień gdzieś do kogoś znajomego się wbić na kanapę albo wziąć hotel, i na miejscu poszukać mieszkania, ale do tego z kolei potrzebny samochód i pewnie tak z miejsca go nie kupicie więc zostanie wynajęcie samochodu. Nie wiem jakie konkretnie macie plany, ale przy ich wymyślaniu zwróćcie uwagę na to żeby plan miał sens i szansę powodzenia, a nie tylko na to żeby koszt był najniższy. Taka tylko uwaga ode mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)po cenach hoteli i mieszkań zdążyłam zauważyć ze beverly to burżujska dzielnica..ale cóż..tam jest uniwersytet do którego codziennie bedziemy się udawac:)wiec nie mamy wyjscia. craiglist znam:)po przyjeździe mam też zamiar kupić lokalną gazetę z ogłoszeniami i tam poszukać mieszkań i samochodów. Na początku pomieszkamy kilka dni w hotelu (bo żadnych znajomych niestety nie mamy:/) i już na miejscu będziemy ogarniać sprawy mieszkaniowe..

dzięki serdeczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawko czeka się długo i tak, a jak się nie jest obywatelem to jeszcze dłużej, bo DMV musi potwierdzić legalność przebywania w USA. Nie wiem czemu ogólny czas oczekiwania jest ostatnio wydłużony. Ja czekałem cztery miesiące. Od razu po zdaniu egzaminu dostaje się prawko tymczasowe, na papierze, ale ono nie jest prawomocnym ID. Numer SSN dostaje się z miejsca w urzędzie. Na kartę się trochę czeka, ale tylko parę tygodni, nie tyle co w przypadku prawka. Nie ile chcecie wydać na samochód, ale zobaczcie czy nie będzie się Wam opłacać wypożyczyć np. na miesiąc. To nie wymaga praktycznie żadnej papierkowej roboty i da Wam czas na załatwienie innych spraw.

Gdzie czeka sie dlugo? w jakim stanie. Na Florydzie Prawko otrzymujesz od reki, ubezpieczenie i title tez od reki.Mieszkalem tez w Californi i w New York'u i tez od reki dostalem. SS przychodzi do 10 ciu dni.

Pozdrowienia from Sunshine State

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Happy pare postow dalej masz juz odpowiedz dlaczego w Kalifornii tyle sie czeka lub tez czekalo na prawo jazdy i teraz na Florydzie moze byc tak a juz tam moze byc tak jak napisane..

Czeka sie dlugo, bo DMV robi teraz jakies nowe super niepodrabialne (jasne...) DL i ID, DMV podpisalo kontrakt na produkcje tychze z jakas kiczowa firma, ktora jak sie okazalo miala problemy z rozmazujacym sie tuszem. Naprodukowali duzo takich wadliwych dokumetow, dopiero po fakcie ktos sie zorientowal ze tak nie moze byc, dlatego wszystko musieli robic jeszcze raz. Zanim sie uporali z tymi wczesniejszymi podaniami, to mieli juz fure nowych DL i ID do wyrobienia, dlatego zrobil sie korek i ludzie czekali na papiery po kilka miesiecy. Ostatnio podobno juz jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pierwszeństwo mają ichniejsi studenci.uniwerek umożliwia praktycznie darmowe kursy ang dla spous'ów.

A nie ma na tym uniwerku jakichś dorm-ów co by przynajmniej pierwszy miesiąc przesiedzieć tam? Poza tym, po co Ty będziesz się codziennie na uniwerek udawać jak będziesz mieć wizę J-2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...