Skocz do zawartości

Visa F1


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o wize studencka F1.

Chcialbym studiowac w US ale bylam 2 miesiace nielegalnie w US.

W 2007 roku wyjechalam do US na program au pair, wize dostalam wtedy na rok z mozliwoscia przedluzenia na kolejny rok. Przedluzylam, tzn dostalam nowy dokument DS-2019 na kolejny rok. Program au pair skonczylam wczesniej tzn po 1,5 roku. Dokument DS-2019 mialam do 21 maja 2009 a program au pair skonczylam 20 listopada 2008. Jednak caly czas bylam w US. w Sumie wylecialam ze stanow w sierpniu 2009. Czy jak moj DS-2019 byl do maja 2009 tzn ze bylam w US legalnie czy jak skonczylam program au pair to automatycznie zostalam nielegalnie?

Chce studiowac w US i mam sponsora ze Stanow ale nie wiem czy bede mogla sie starac o nowa wize jesli mialam wczesnie taka sytuacje. Jakie sa szanse ze dostane nowa wize?

Prosze o szybka odpowiedz.

Thanks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Hey, chciałbym się zapytać jak to jest z czasem oczekiwania na rozmowę z konsulem i wydaniem ewentualnej wizy F1... Mam na myśli, czy to jest tak jak miałem w przypadku wizy B-1/B-2 ? Zadzwoniłem półtora tygodnia przed, umówiłem się na rozmowę, a 4 dni po rozmowie paszport z wizą przyjechał kurierem. Czy podobnie to wygląda w przypadku wizy F1? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje z I-20 przez cały czas? tzn mam na myśli co z tym dokumentem się dzieje odkąd go dostaję kurierem ze szkoły aż do momentu wylotu z USA. Mam go cały czas przy sobie a zabierają mi go jak wylatuje z USA czy jak to jest? Bo oczywiście oprócz tego będę miał I-94 i to to wiem i widziałem na własne oczy, że wyrywają jak wylatuje ale co z I-20? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...