Skocz do zawartości

Jak To Jest Z Podatkiem


Sylvaa

Rekomendowane odpowiedzi

witam byłem na work and travel. w 2009 roku.Mam takie pytanie jak to jest z podatkiem czy jest mozliwy zwrot.W ambasadzie powiedzili mi ze to jest niemozliwe.Mam wątpliwości poniewaz przed stanami pracowałem w polsce.Czy po poprostu normalnie odzyskam podatek jako student bez zadnego problemu bo z tego co słyszałem to ta moja praca poprzednia może być przeszkoda pozdrawiam mam nadzieje ze mi pomożecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako uczestnik programu WAT posiadasz status tymczasowy "Legal Alien Allowed to Work". Ponieważ program ma znamiona wymiany studencko-kulturalnej zgodnie z amerykańskim prawem podatkowym przysługuje Ci zwrot podatku. Najczęściej jest to 100% podatku stanowego i federalnego. Nikogo w USA nie interesuje czy pracowałeś wcześniej w Polsce, nie ma to najmniejszego znaczenia. Oni nie mają nawet prawnej możliwości aby to sprawdzić bo przecież jesteś obywatelem polskim i nic im do tego. Jest też druga strona medalu, jako polski obywatel a zatem polski rezydent podatkowy masz obowiązek wobec Urzędu Skarbowego rozliczyć się z pieniędzy zarobionych i w Polsce i za granicą w danym roku. Tutaj niestety nie ma żadnego znaczenia czy jesteś studentem:). Krótko mówiąc, jesteś obywatelem danego kraju, to płacisz w nim podatki. Zapewne większość osób z WAT nie zgłasza tego do US, ale ja oczywiście tego nie pochwalam i nie nakłaniam do łamania prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Najwygodniej bedzie, jeżeli znajdziesz w niecie jakaś firmę zajmującą sie rozliczeniem podatków zza granicy, oczywiście pobieraja jakiś procent ale wszystko załatwią. Potrzebny jest do tego W2 albo ostatni pay check.

a jeżeli nie zgłosisz w polskim US że pracowałeś legalnie za granicą nie sprawdzą ci tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...