Skocz do zawartości

Jaki Budżet Na Wyjazd?


Phelippo

Rekomendowane odpowiedzi

Wtrace jesze dwa slowa

wydaje mi sie ze powinnismy precyzowac bardzie pytania na forum (czego szukamy i jakie mamy wymagania) bo ktos blednie moze interpretowac i wprowadzac nas w blad;

- jedni dadza rade za 10.000$ nie da sie pozadnie zjesc - bo w zyciu codziennym jadaja tylko czarny kawior :)

- inni za 5$ zapelnia zoladek-

wszystko wynika od naszych wymagan- jedni maja ogromne zaplecze finansowe nie sa wstanie zorganizowac sobie dlugiego odpoczynku, inni z malych studenckich pieniedzy potrafia zobaczyc kawal swiata ...

Jak przedmowcy wspomnieli uwarzam ze kwota 10k $ to ogromna kwota jak na 3 mc w USA (nadmienie ze w porownaniu do Europy USA jest bardzo tanie; paliwo; jedzenie; noclegi....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę tylko potwierdzić, że dla niewymagających podróżników to kwota 10 tyś USD spoko wystarczy

podróżowałem samochodem (pożyczony od rodziny ;) po płn-wsch części USA przez miesiąc śpiąc w motelach i hotelach więc wiem z autopsji

moje dobre rady

zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną na chleb, wędline, sery, masło itp, którą potem wyrzucisz - wystarczy pudło styropianowe - koszt 7-15USD, z elektrycznym agregatem do zapalniczki kupisz od 50USD (ale teraz jest chłodno więc szkoda wyrzucać kasy),

zaopatrzyć się w prosty GPS z mapą USA - kupiłem za 180USD wysoki model - działa też w Polsce ale kupisz nawet poniżej 100USD - lepiej na miejscu bo masz pewność aktualności map,

papierowe mapy też czasami się przydały do ogólnego wytyczenia planu podróży

przewodnik po polsku, żeby wiedzieć co zwiedzać - im mniej kolorowych zdjęć tym lepszy - np.pascal

laptop - w każdym hotelu jest internet bezprzewodowy - niecenione źródło informacji na temat: co jutro robimy?

przeważnie korzystałem z sieci moteli super8 - są identyczne (raz tylko trafiłem na paskudnie brudny)- znajdują się w pobliżu chyba wszystkich ciekawych miejsc :)

rezerwacja zbędna - zawsze mają wolne miejsca

chyba we wszystkich motelach/hotelach w USA - śniadanie są w cenie

warto zbierać foldery na przydrożnych stacjach benzynowych reklamujące hotele - tam oprócz adresów i cen są kupony zniżkowe na pokoje i inne atrakcje

UWAGA! nie wolno spać w samochodzie jeżeli to nie camp lub truck (z miejscami do spania) a i to nie wszędzie - po co wam kłopoty?

w dużych miastach ciężko o miejsce parkingowe a parkingi są bardzo drogie - lepiej zostawić auto na tańszym parkingu strzeżonym na przedmieściu i do centrum udać się kolejką lub busem - no ale to już jak kto woli

jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz na priv ghost70@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

po pierwsze gratuluję podróży i ...zazdroszczę :blink:

W temacie kasy już się nie wypowiadam, bo chyba już dużo zostało powiedziane.

Co do pomysłów jak tanio i dobrze spędzić czas, to polecam sieć moteli "Motel 6" - tam akurat nie podają śniadania, ale uważam, że to dobrze. Standard jest naprawdę ok - czyste, zadbane pokoje, pościel, ręczniki, internet był 2 lata temu za dopłatą 3 $. Do 10 rano była też darmowa kawa. Śniadania robiliśmy sobie we własnym zakresie - jogurty, kanapki, owoce.

Wydaje mi się, że jest to najtańsza tak duża sieć moteli w USA. Podczas 3 tygodniowej podróży mieszkaliśmy tylko jedną noc w motelu innym niż Motel 6. Sporo moteli ma basen, w Las Vegas - nieoceniony luksus ;)

Życzę niezapomnianych wrażeń!

sunsun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promilm dla nie ktorych osob pozyczenie samochod jest ciezkim przezyciem jak zaufanie,,pomoc itp,,sa rozne rodziny chyba wiesz o tym\

i dlatego tez dziwia mnie nadal takie sprawy ze ktos komus ufa,pomaga ,pozycza...ja tak nie mialem i nie mam wiec roznie z tym jest w zyciu realnym

sa osoby ze nie maja problemow a sa takie ze szkoda pisac bo sie cisnienie podnosi czlowiekowi z tego wszystkiego ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...