Skocz do zawartości

Przekraczanie Granicy W Usa


pokahontas004

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałam się spytać tych co byli ostatnio w stanach o przekraczanie granicy po wyjsćiu z samolotu. Moi rodzice lecą pierwszy raz do stanów i nie mówia po angielsku chcialam ich nauczyc co ewentualnie sie ich moga zapytac na granicy , ja bylam ostatni raz ponad 2 lata temu i nie pamietam juz tej procedury co tam robia i co sie pytaja wiem ze brali chyba odciski. Bardzo proszę o pomoc jak ktoś pamięta :)) Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie 1. - gdzie się zatrzymam? (mimo, że było wpisane w deklaracji)

pytanie 2. - jak długo zostanę? (mimo, że było wpisane w deklaracji)

odniosłem wrażenie, że raczej były to pytania kurtuazyjne a odpowiedzi raczej pogranicznika nie interesowały

zwyczajnie, żeby przerwać to niezręczne milczenie podczas sprawdzania paszportu i deklaracji

rada dla niegramotnych po angielsku - nie pocić się! dużo się uśmiechać! pełen luzik bo w końcu przyjechaliśmy na wakacje , prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jak przylatywałem do USA tydzień temu to na przejściu chcieli przepytać starszą kobietę (50 lat gdzieś) ale ona nie znała nic a nic języka więc mnie poprosili o tłumaczenie (byłem odprawiany w sąsiednim okienku) - Pytali się po co do Stanów przyleciała, do kogo, czy ma rodzine w USA, czy ma rodzinę w polsce, jak długo chce zostać i tego typu pytania.

Mnie akurat o nic nie pytali :blink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wydrukuj ze strony LOT deklaracje celna- ta niebieska karteczke i wypelnij z rodzicami w domu

-wydrukuj potwierdzenie powrotnego biletu aby nie mieli problemow (czasem moga sie przyczepic)

- duzo usmiechu i niech sie naucza 2 sentencje np I don't speak english ...

W takim wypatku officer albo pusci takie osoby albo jak bedzie mial jakies pytania to poprosi kogos czy moze przetlumaczyc.

Ja osobiscie kiedys pomagalem pewnej starszej pani (ale to bylo na IO doslownie ja maglowali bo nie miala powrotnego biletu)

jak nikt z twojej rodziny nie siedzi nielegalnie, beda mieli bilet powrotny, to nie powinni miec problemow....

aaa jak wyjda z samolotu niech poprosza kogos o pomoc, albo niech zdaja sie na swoja intuicje (sa 2 oddzielne linie- musza stanac dla ludzi nie majacych obywatelstwa!!!! No Citizen.... zreguly tam gdzie stoi duzo osob i kolejka powoli sie przesuwa) Po przejsciu rozmowy z officerem niech spogladaja na monitor i numer swojego lotu aby zlokalizowac na jakiej tasmie jest ich bagaz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wydrukuj ze strony LOT deklaracje celna- ta niebieska karteczke i wypelnij z rodzicami w domu

A da się ze strony LOTu ściągnąć to?? Bo ja jakoś nie widzę możliwości pobrania tego gdziekolwiek na ich stronie a jedynie jest małe zdjęcie tej deklaracji, z którego nawet mało co idzie przeczytać. A obok instrukcja wypełniania: http://www.lot.com/Info/PL/aspx/Content__I...ubMenuId=001001

Ale że można ściągnąć gotowca tej deklaracji, takiego jak dają w samolocie to wątpię, chyba że nie widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można ściągnąć tej deklaracji, to tylko przykładowe zdjęcie, z którym można się w domu odpowiednio wcześniej zapoznać, żeby wiedzieć ci i jak wypełnić

dostajecie to w samolocie i wypełniacie, w czym problem? czasu wam nie braknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...