Skocz do zawartości

Wielokrotne Przekroczenie Granicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jutro jadę do Krakowa starać się o wizę turystyczną. W wakacje chcę wyjechać do rodziny, do NJ i chciałabym trochę pojeździć - w tym do Kanady.

W związku z tym ewentualnie gdybym dostała wizę, chciałabym móc na niej spokojnie wyjechać do Kanady i tak samo bez problemów po jednym/dwóch dniach wrócić.

Stąd moje pytanie - czy po rozmowie i (ewentualnym ;) przyznaniu wizy przez konsula mogę się go zapytać o to jaką mi przyznał?/ ew. poprosić o taki przywilej przedstawiając mu swoje plany.

Czy konsul zazwyczaj informuje o tym jaką nam przyznał i na ile? I tutaj już kropka bez dyskusji itd.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

(i mam nadzieję, że temat się nie powtarza - szukałam! ale mogło mnie coś przerosnąć...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wspomnę w takim razie o tych planach.

(paszport biometryczny mam)

W takim razie mam nadzieję, że bez większych problemów wszystko się uda.

dzięki wielkie :blink:

Na rozmowie warto miec zaplanowana juz wycieczke z detalami i nawiazac rozmowe z konsulem(na zasadzie mam rodzine i US i chce zwiedzic to to i tamto w kilka tyg bo np cocia ma tylko tyle urlopu moze dostac aby jezdzic ze mna ....), czesto moze to przekonac osobe co decyduje o przyznaniu wizy- jedynie co moge zasugerowac to musisz przekonac konsula ze lecisz zwiedzac; odwiedzic rodzine i ze masz zamiar wracac do polski bo masz do czego (np przerwa i odpoczynek w nauce- ale wracam na studia.... wracam bo mam tu prace i nieruchomosci).

Konsul musi byc pewny ze jestes osoba obyta i ze nie masz zamiaru pozostac nielegalnie w US.

Poczytaj sobie jak odbywa sie rozmowa z konsulem w ambasadzie (rozmawisz przez szybe pancerna- tak jak bys w kinie chcial kupic bilet) badz spokojny, dosc pewny siebie, mily i schludnie ubrany - bez przesady nie garnitur.

Czesto za pierwszym razem przyznaja Promese na 2 lata (ale na lotnisku po wyladowaniu masz rozmowe z oficerem ktory ci wbija stempel z data do kiedy mozesz byc) czesto do 6mc.

Kolejnym razem (jak nie przesiedzisz wizy i jak czegos tu nie nabroisz) to mozesz dostac B1/B2 na 10lat

Oczywiscie ze pod koniec mozesz sie zapytac na jak dlugo przyznal ci Promese.

-jezeli dostales wize poprosi cie o paszport i druk z DHL (dostaniesz paszport pod podany adres po ok tygodniu)

-jezeli nie dostales promesy odda ci paszport i podziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dokładnie mam już zaplanowane (czyli co mam zamiar zwiedzić itd.) tylko mam nadzieje, że mnie stres nie zje i że trzymając się zasady: krótko i konkretnie czegoś istotnego nie pominę.

Mam nadzieję, że matura za rok będzie wystarczającym dowodem na to, że wrócę do kraju...

Aha i jeszcze jedno pytanie - jeżeli we wniosku mam napisane, że chce lecieć na 6 tygodni to lepiej się tego trzymać i nie przekraczać? Bo ostatnio okazało się, że mogę śmiało zostać dłużej, ale wniosek już uzupełniony i wysłany.

P.S. ta szyba pancerna mimo wszystko mnie przeraża :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak konsul cię nie zapyta o plany podróży i takie tam, to nie wyskakuj z opowieściami co chcesz zobaczyć, z kim, jak, kiedy itd. odpowiadaj tylko na jego/jej pytania

Aha i jeszcze jedno pytanie - jeżeli we wniosku mam napisane, że chce lecieć na 6 tygodni to lepiej się tego trzymać i nie przekraczać?

lepiej się trzymać, choć tydzień, 2 nie zrobią wielkiej różnicy, co innego miesiąc, dwa, trzy

...ale wniosek już uzupełniony i wysłany.

wysłany? gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się udało, dwa pytania o to do kogo jadę i czym się zajmują moi rodzice + musiałam pokazać legitymacje

danik, a nie jest tak, że uzupełnia się komputerowo wniosek to on automatycznie zostaje przesłany do ambasady? :D szczerze średnio się orientuje bo sama tego nie uzupełniałam tylko moja rodzina z USA się tym zajęła, a potem mi wysłała pocztą.

dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademenes tylko ze jest jedno ale,,jesli ta osoba odda na granicy I-94 to nie wleci juz na teren USA-nie wjedzie i dlatego napisalem o tym aby miec wize wielokrotna

bo jak nie odda to moze na tym I-94 wrocic

ano nic sie nie przesyla do Ambasady,,wiele osob sie myli ze jak sie cos wypelnia przez neta to idzie do Ambasady takie cos,mozesz i 10000 razy wniosek wypelnic-bierzesz ten co masz miec na rozmowie,i jak napisal Danik,,jesli powiesz-napiszesz ze bedziesz np 4 tyg a bedziesz np 8 tyg to moze nie byc wesolo przy nastepnej wizie

tak samo z paszportem,,,zawsze Konsul bierze paszport-wnioski-wniosek i jak wize dostajesz to go Ci przesla dhl a jak nie to go otrzymasz zaraz po rozmowie

gdzie mozna spotkac takie rodziny ktore wysylaja takie wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha w takim razie dobrze wiedzieć na przyszłość, że ten wniosek po wypełnieniu nie leci w świat :x

Właśnie po otrzymaniu wizy/promesy zapytałam się dla świętego spokoju czy nie będzie problemu z Kanadą bo w czasie rozmowy nie chciałam wtrącać gdzie chcę jechać, skoro nie zostałam o to zapyta, ale konsul powiedział, że nie będzie problemu - to nie będzie :blink:

sly6 polecam mojego wujka, który od lat każdemu z mojej rodziny wypełnia, a potem my wygodnie odbieramy poprawnie uzupełnione wnioski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...