Skocz do zawartości

Jednorazowa Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy tak się ta wiza dokładnie nazywa ale gdzieś w necie obiło mi się o oczy:) Otóż mam pytanie,bo przeszukałam forum i jakoś nie mogę nic znaleźć na ten temat:/ Chodzi mi wizę turystyczną na kilka miesięcy, którą się dostaje w USA np. po wygaśnięciu wizy J1. Planuję jechać na WAT w tym roku i potem chciałabym przedłużyć pobyt na tej wizie o jakieś pół roku, chociaż wiem że czas pobytu nie ode mnie zależy;/

W każdym razie chciałabym wiedzieć gdzie mam o tą wizę aplikować czy w tym USCIS, czy w innej instytucji /? Będę aplikować w USA i chciałabym uniknąć jakiś kosztów związanych z doradztwem prawnym odnośnie tej wizy hehe dlatego pytam WAS:)

Jeśli wiecie jaki jest koszt tej imprezy to też będę wdzięczna za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedź, ale mnie interesuje zmiana statusu na terenie USA, a nie w Polsce, a w podanych linkach jest tylko opcja wizyty w konsulacie w Polsce i uzyskanie wizy urystycznej:/ to co innego. wiem ze na forum były poruszane podobne tematy, ale jak napisałam wcześniej nie mogłam ich znaleźć. Będę wdzięczna jeśli mimo wszystko ktoś mi odpowie na posta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest postow na temat zmiany statusu na turystyczny lub przedluzanie tegoz na terenie USA, poszukaj dobrze, jest o tym troche w "Emigracji". W sumie radzilabym sie dobrze zastanowic, bo jest to posuniecie dosyc ryzykowne (kiedys bylo latwiej, teraz juz tak nie jest), potem mozesz miec problemy z ponownym wjazdem do USA, gdybys kiedys chciala jeszcze tu zawitac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zmianie statusu mozna poczytac na forum ale z lat 2005-2008 bo jesli ktos zmienia teraz status to z turysty na studencki lub tez przedluza sobie status turysty,,zalatwia sie tym samym drukiem-formularzem

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00048f3d6a1RCRD

a ten druk to I-539 i wpisz go w szukaj na forum i zobaczysz co jest napisane wiecej o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...