Skocz do zawartości

Opłata Za Wniosek Wizowy


kiniaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w przyszłym tygodniu mam zamiar starać się o wizę turstyczną w konsulacie w Krakowie. Mam zaproszenie zwykłe oraz zaproszenie na ślub, które wysłała mi kuzynka ze Stanów , mam już potrzebne zdjęcia. Mam również parę brakujących informacji :

1. Ile na czas obecny wynosi opłata za wniosek wizowy ( na stronie konsulatu w Krakowie podana jest kwota 510.90 zł a na Ambasady w Warszawie 393.00 zł oraz chodzi mi jeszcze o dowód wpłaty na konto Ambasady poprzez pocztę polską z tego co widziałam jest na stronie Ambasady plik do pobrania i wydrukowania tyle że z kwotą 393 zł. )

2. Czy wniosek Ds-156, który również jest podany na stronie Ambasady można wypełnić w całości po polsku jeśli ma on pytania po polsku tylko bez polskich znaków ?

3. Wiem również, że zostały już na forum zadane pytania odnośnie ważności wizy (bardzo przepraszam ale nie rozumiem dokońca odpowiedzi do tych pytań) więc przedstawię moją sytuację

Jak już wspomniałam mam zamiar starać sie o wizę w przyszłym tygodniu, ale do Stanów chciałabym wyjechać (jeśli oczywiście otrzymam możliwość) na początku września dokładnie 4, bo wtedy jest ślub mojej kuzynki (przez okres wakacji mam zamiar normalnie pracować w Polsce). Czy wiza będzie ważna dopiero od momentu kiedy wyjadę do Stanów i na ile najmniej mogę dostać wizę? Na terenie Stanów chciałabym pozostać tyle na ile dostanę wizę. Ale we wniosku wizowym podaje, że ok 3 lub 2 tygodni.

4. We wniosku jest pytanie "28. Kto pokryje koszty Pana/Pani podróży? " ja napiszę ,że brat bo sama dopiero będę zarabiać przez wakacje. Czy muszę wziąść wyciąg z jego banku o informacji ile środków pieniężnych posiada na koncie??

Narazie to wszystko co chciałabym jeszcze wiedzieć : Z góry dziękuję za pomoc :blink:

A i przepraszam jeśli niektóre z pytań pojawiły się już na forum a ja poprostu je ominęłam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

odp.1-393zl oplata.

odp.2-po polsku lecz bez polskich znakow.

odp.3-wiza jest wazna od dnia jej wklejenia w paszport,tam bedzie data jej waznosci.Wize mozesz otrzymac najkrocej chyba na 2 miesiace ale nie jestem pewna w 100%.Gdybys dostala wize na 10 lat na lotnisku i tak najdluzej wbija Ci dlugosc pobytu na 6 miesiecy.

Jesli wpiszesz inaczej z data niz Twoj pobyt moze byc tak,ze w przyszlosci za sklamanie polecisz i nie wpuszcza Cie.Czasem ludzie wpisuja krotkie daty a sa tyle ile wbija na lotnisku i podrozuja bez problemow.

odp.4-jesli brat pokrywa koszta powinnas byc zaopatrzona w jakies dowody na jego mozliwosci finansowe......

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie Stanów chciałabym pozostać tyle na ile dostanę wizę. Ale we wniosku wizowym podaje, że ok 3 lub 2 tygodni.

wiele razy bylo na forum to omawiane i pisane

Jesli tak zrobisz a pujdziesz po wize nowa do paszportu za 1 rok-2 lata to moze sie stac tak ze wyjdziesz bez wizy bo piszesz jedno a robisz cos innego-bedziesz osoba bez wiarygodnosci...Bo czasami jest tak ze ludzie dostaja wize ale nie wiekszosci takich spraw...tak wiec radze uwazac ze wpiszesz ze bedziesz 1 -2 tygodnie a bedziesz legalnie 6 miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładać nowego tematu więc się podłączę: dostałem wizę ważną 1 rok w lutym 2008. We wniosku wizowym wpisałem, że zamierzam być w USA 2-3 tygodnie. Faktycznie byłem 6 tygodni. Teraz zamierzam starać się o wizę J-1... czy mogą być jakieś problemy w związku z tym, że we wniosku wpisałem 2-3 tyg. a byłem 6?

Wracając do Twojego tematu, klasa maturalna i staranie się o wizę to ciężki kawałek chleba - kończysz szkołę, nikt nie każe Ci iść na studia, jesteś wolna itd., ale bądź dobrej myśli. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca sie z tym zgadzam, co piszecie na temat. sam mialem byc miesiac a okazalo sie, ze zostalem ponad 5 miesiecy i "podrozowalem". pozniej bylem jeszcze raz i na lotnisku dostalem wize na 6 miesiecy chociaz bylem niewiele ponad tydzien. mowie tu oczywiscie o wizie turystycznej. nikt mi nie robil problemow, nie przekraczalem terminow, a to sie liczy najbardziej. nie wiem czy to, ze mam wize na 10 lat ma jakis wplyw czy tez nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...