Skocz do zawartości

Paszport Biometryczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat już był poruszany na tym forum ale w 2006r. odpowiedzi nie mogę również znaleśc na stronach ambasady.

Sytuacja wygląda tak: w styczniu mój ojciec i ja dostalismy 10-letnie wizy do usa. Ja mam wize w paszporcie "bordowym" ważnym z 4 lata , ojciec w "granatowym" - ważny rok albo dłużej. Wylot na wakacje planujemy w czerwcu. Ostatnio usłyszałam że do usa WYMAGANE są paszporty biometryczne. Czy to jest prawda? czy powinnam sie zacząć martwić i wyrabiać na gwałt nowe paszporty?

Z góry dziękuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałam od osoby która 3/4 roku spędza na podróżach jeśli to taka ważna informacja. a jeśli przeczytałeś mój post to juz pisałam że takiej informacji nie znalazłam. a na forum pisze bo szukałam i nie znalazłam... a ktoś może szukał lepiej i znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszport biometryczny tzw e passport jest wymagany od obywateli krajow objetych visa waiver,

Polska nie nalezy do tych krajow jeszcze, czyli paszport jest akceptowany jak najbardziej w czasie jego waznosci.

Aczkolwiek od ub roku (chyba) wydawane nowe polskie paszporty maja juz

cechy biometryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal nie od ubieglego roku a od roku 28 sierpnia 2006,,jedynie weszlo w zycie nie dawno do paszportow biometrycznych takie cos jak odciski palcow co nie oznacza ze jak ktos tego odcisku palca nie ma to jego paszport nie jest wazny

tak jak napisal gal,,nie wykluczone ze jak kiedys Polska bedzie w tym programie bezwizowym to Polacy beda musieli miec takie paszporty jak kto jest teraz z Kanada :) aby leciec bez wiz ale jak Polska bedzie w tym programie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...