Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Czy List?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie? Jak wygląda sytuacja z przyznawaniem wizy dla dziecka. Ojciec ma stały pobyt w USA, matka wizę turystyczna 3-letnia ważna do lipca a dziecko ma 1 rok. Matka po 2 miesiące spędzała co roku wakacje w USA. Czy w takim przypadku starać się o wizę turystyczna dla dziecka czy o list przewozowy, co jest lepsze w takiej sytuacji. Czy jeśli wiza turystyczna to wystarczy wysłać papiery mimo że wiza matki dobiega końca, czy jest potrzebny akt urodzenia dziecka. Czy spełnia się warunki do listu przewozowego i jak wtedy wygląda powrót do Polski na jakim dokumencie i czy można na tym dokumencie wrócić do Polski bez żadnych konsekwencji. Dodam ze wyjazd matki z dzieckiem tylko na wakacje a potem powrót do Polski. Co jest lepszym rozwiązaniem z tych dwóch opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam status stałego rezydenta i właśnie urodziło mi się dziecko w Polsce. W jaki sposób mogę je zabrać do USA?

Dziecko nie musi posiadać wizy, pod warunkiem że:

▪ urodziło się w trakcie tymczasowego pobytu matki, stałej rezydentki USA, poza granicami Stanów Zjednoczonych

▪ wjedzie do USA w ciągu dwóch lat od chwili urodzenia; oraz

▪ rodzic podróżujący z dzieckiem wjedzie do Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy od chwili urodzenia dziecka.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...t_resident.html

jesli matka by miala staly pobyt to czemu nie a tak pozostaje wiza turystyczna dla dziecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...