Skocz do zawartości

rejestracja samochod


Kolekstas

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze jest duży problem z zarejstrowanie samochodu w US, oczywiście duży jeżeli nie ma sie prawa jazdy, bądź kogoś z bliskiej ( naprawde z bliskiej) rodziny do pomocy.

Dowiedziałem się ostatnio, ze istnieje taka mozliwość w Pennsylvani, aby zrobić to na polskie prawko. Jakoś nie wydaje mi sie, żeby tak być mogło.

Jezeli ktoś wie coś na ten temat to prosze o wpis

cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby posiadania prawa jazdy w momencie rejestracji samochodu (w Kalifornii, ale wierze, ze jest podobnie w innych stanach).

Pierwsze auto kupilam i zarejestrowalam nie majac jeszcze DL. Kolejne (upgrade, o yeah! 8) ) majac juz DL, ale sprawdzilam na dowodzie rejestracyjnym i nie ma tam rubryki na numer DL.

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol::lol:

Doczytałem się niezłego "bajzelka" na stronach DMV......

Najnowsze obowiązujące prawo o "Driver Licence" & "Registration"

z dn. 3 Maja 2004 mówi o konieczności posiadanie SSN w momencie załatwiania w/w :!:

Jednakże dalej jest napisane, że >>>>

>>> Osoby nie posiadające SSN (wraz z tymi , które takowego uzyskać nie mogą) Muszą przedstawić (wypisać) "Certificate" o tym, że SSN nigdy nie został wydany takowej osobie...... i załatwiać formalności dalej pod warunkiem udokumentowania adresu zamieszkania w danym stanie oraz przebywania na terenie USA legalnie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak Laurence - dotyczy to np. osob bedacych na wizie F-1, ktore to przedtem dostawalySSN a teraz dostaja dopiero kiedy chca sie ubiegac o OPT ( a wlasciwie kiedy maja juz EAD w rece ). I te osoby sa legalnie w USA, moga przdluzac prawo jazdy, rejestrowac samochod ale maja zamiast SSN wydawane pismo z Social Security Administration, ze numer im sie nie nalezy. I z tym pismem moga juz zaczac sprawe prawa jazdy/rejestracji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...