Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Czy Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Za rok kończę studia i chciał bym po ich skończeniu polecieć do USA. Mój wyjazd miał by charakter zarobkowo-turystyczny po prostu chciał bym pozwiedzać i dorobić trochę jak by była taka możliwość. I właśnie tutaj chciał bym abyście mi pomogli czy mam się starać o wizę turystyczną czy studencką? która wskazuje większe prawdopodobieństwo, że wizę dostanę. I jeszcze jedno ile trwa cała procedura wizowa od 1 kroku jakim jest o ile wiem umówienie się w ambasadzie na rozmowę. Dzięki za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze ani na wizie turystycznej ani na wizie studenckiej nie wolno ci pracowac !. nie mozna ocenic ktora wize jest pewniej dostac. jedna i druga wymaga okazania ze masz wiezi z polska a twoj wyjazd jrst wyjazdem nie imigracyjnym. studenka wize dostaniesz wtedy jak pojdziesz do szkoly i zostaniesz przyjeta i po tym mozesz smigac sie uczyc w usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skonczonych studiach w PL upewnij sie ze odpowiednia szkole w USA znajdziesz, jesli chcesz jechac na studencka. Moja kolezanka nie dostala wizy po skonczonych studiach magisterskich w PL, bo konsul stwierdzil, ze po co chce jechac do USA studiowac od nowa, jak juz ma tytul w PL.

No i jak wspomnial przedmowca - na zadnej z tych wiz tak naprawde nie mozesz pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze aby ubiegac sie o wize studencka musisz byc pierwsze przyjeta do wybranej przez Ciebie szkoly w stanach, otrzymać od uczelni formularz I-20 (lub DS-2019 w przypadku wizy J-1), potwierdzający ofertę przyjęcia na studia, oraz udowodnić posiadanie wystarczających środków finansowych na pokrycie kosztów czesnego i utrzymania w czasie studiów.

" Będąc studentem full time można starać się o pracę na terenie campusu - maksymalnie 20 godzin tygodniowo w ciągu roku szkolnego i w pełnym wymiarze godzin w czasie wakacji oraz świąt. Legalna praca poza campusem należy do rzadkości. "

Cała procedura wizowa trwa niedlugo, na rozmowe z konsulem umawiasz sie telefonicznie ( czekasz na nia max. tydzien ) pozniej rozmowa i jesli dostaniesz wize powinna dotrzec do domu max. do 5 dni ( mi doszla w 3 )

\

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem chodzi mi tylko o prace dorywczą żeby coś dorobić i tam wydać np na podróż. A odnośnie trwania tej procedury to ile to czasu zajmuje tak mniej wiecej?

to może jedz na work and travel? zarobisz sobie na podroz po stanach potem i wszystko bedzie legalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc na studiach (na 2 roku) wyjechałam do USA (NYC) na wizie studenckiej. Nie mialam najmniejszego problemu, zeby ja dostac. Konsul spytal mnie gdzie pracuja moi rodzice i ile lat ma moja siostra :) wszystko trwalo raptem 3 minuty i dostalam wyczekana pieczatke :) od momentu umowienia sie telefonicznie na rozmowe z konsulem do momentu samej rozmowy minelo ok 2 tygodni takze szybciutko. W usa udalo mi sie dosc czybko (po 4 dniach) znalezc prace podobno za calkiem przyzwoita stawke jak na moje mozliwosci (mloda, niedoswiadczona, bez wyksztalcenia, na wakacje) ;) udalo mi sie zaoszczedzic troszke pieniazkow plus zrobic niemale zakupy no i oczywiscie pozwiedzac kilka stanow :P w przyszlym roku mam zamiar powtorzyc, tym razem na dluzej i jestem bardzo pozytywnie nastawiona :) pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...