Skocz do zawartości

Slub Z Zolnierzem Armii Usa W Niemczech


marta1009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich foumowiczow i mam szczera nadzieje ze ktos bedzie umial mi pomoc .

Od pol roku jestem zareczona z zolnierzem armii USA stacjonujacym w Nemczech , na 6.05.2010 zaplanowalisy slub tutaj w Niemczech

, natomiast w lipcu moj narzeczony dostal juz rozkaz przeniesienia do Texasu.

Teraz tak ja mam obywtelstwo tylko polskie, w Niemczech tylko pracuje od 8 miesiecy, zameldowanie mam i w Polsce i w Niemczech.

Moje pytania dotycza co w mojej sytuacji mi pomoze najbardziej w wyjezdzie z juz wtedy mezem w lipcu do USA:

Czy lepiej wziasc nam slub w Polsce czy w Niemczech?

Czy jako zona bede potrzebowala wize na wyjazd z nim?

Jakie formalnosci i czy juz teraz powinnam zalatwic aby w lipcu wyjechac bez przeszkod?

Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o wizie Cr1, badz tez o wizie narzeczenskiej K1. Obie wymienione wizy to okres oczekiwania od 6 miesiecy w zwyz, wiec o lipcu mozesz zapomniec, chyba, ze pojedziesz na wizie turystycznej w odwiedziny podczas oczekiwania na wyzej wymienione wizy, choc gwarancji otrzymania wizy turystycznej nie ma.

Tu masz czasy oczekiwania:

http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich foumowiczow i mam szczera nadzieje ze ktos bedzie umial mi pomoc .

Od pol roku jestem zareczona z zolnierzem armii USA stacjonujacym w Nemczech , na 6.05.2010 zaplanowalisy slub tutaj w Niemczech

, natomiast w lipcu moj narzeczony dostal juz rozkaz przeniesienia do Texasu.

Teraz tak ja mam obywtelstwo tylko polskie, w Niemczech tylko pracuje od 8 miesiecy, zameldowanie mam i w Polsce i w Niemczech.

Moje pytania dotycza co w mojej sytuacji mi pomoze najbardziej w wyjezdzie z juz wtedy mezem w lipcu do USA:

Czy lepiej wziasc nam slub w Polsce czy w Niemczech?

Czy jako zona bede potrzebowala wize na wyjazd z nim?

Jakie formalnosci i czy juz teraz powinnam zalatwic aby w lipcu wyjechac bez przeszkod?

Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam Marta

1. Jesli chlopak nie ma polskiego obywatelstwa to w Polsce bedzie potrzebowal zaswiadczenie z sadu o zwolnieniu z obowiazku przedstawienia dokumentow o stanie cywilnym a to troche roboty, nie wiem co wam bedzie potrzebne do slubu w Niemczech - poszukaj w necie

2 i 3

pos lubie z obywatelem mozecie dopiero skladac papiery o wize immigracyjna i od zlozenia papierow to trwa jakies 8 miesiecy, to sie nazywa procedura CR1

teraz moglibyscie sie starac o wize narzeczenską, n a ktorą się czeka krócej, ale wtedy slub cywilny MUSI byc w USA, w polsce moglby byc koscielny albo sama impreza

ja juz wspomnial Saka, mozes sie starac o CR1 w lipcu a miedzyczasie latac na turystycznej, esli takiej jeszcze nie masz to mozesz sie postarac teraz

z CR1 moe tez byc problem bo on nie rezyduje w USA, jest gdzies numer do immirgation specjany dla US Army, tam mu powinni wytlumaczyc co i jak

Military Help Line

USCIS has established a toll-free ?Military Help Line? exclusively for members of the military and their families: 1-877-CIS-4MIL (1-877-247-4645).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich foumowiczow i mam szczera nadzieje ze ktos bedzie umial mi pomoc .

Od pol roku jestem zareczona z zolnierzem armii USA stacjonujacym w Nemczech , na 6.05.2010 zaplanowalisy slub tutaj w Niemczech

, natomiast w lipcu moj narzeczony dostal juz rozkaz przeniesienia do Texasu.

Teraz tak ja mam obywtelstwo tylko polskie, w Niemczech tylko pracuje od 8 miesiecy, zameldowanie mam i w Polsce i w Niemczech.

Moje pytania dotycza co w mojej sytuacji mi pomoze najbardziej w wyjezdzie z juz wtedy mezem w lipcu do USA:

Czy lepiej wziasc nam slub w Polsce czy w Niemczech?

Czy jako zona bede potrzebowala wize na wyjazd z nim?

Jakie formalnosci i czy juz teraz powinnam zalatwic aby w lipcu wyjechac bez przeszkod?

Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam Marta

Skontaktujecie sie z JAG na bazie i tam wam pomoga ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.Skorzystalam z kazdej podpowiedzi po troszku, az takich formalnosci sie nie spodziewalam. Wiem juz teraz ze przyspieszy mi wszystko to ze sie dziecka spodziewam i ze moj przyszly maz wylatuje do Iraku w pazdzierniku.Jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...