Skocz do zawartości

Pytanie Do Par;-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Pewnie były już takie pytania na forum, ale może by tak zbiorczo potraktować temat,

tzn. do konsula na rozmowę szliście razem czy osobno?

Jakie były tego wyniki?

Bo tak się zastanawiam się nad pytaniem we wniosku wizowym: "Imiona i nazwiska osób podróżujących razem z Panem/Panią? Kim są?"

My postanowiliśmy iść osobno, więc jak potraktować to pytanie? Bo jak dostanę wizę, to chłopak też się będzie starał, jak nie dostanę, to nie będzie tracił kasy;-)

Ale konsul może zapytać czy mam chłopaka, bo to w końcu uczuciowe związki z Polską :)

Chyba za bardzo kombinuję;-)

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My poszliśmy razem, we wniosku wpisałam, że jadę z narzeczonym i jego matką i na spotkanie umówiliśmy się we trójkę. Z tego co widziałam to większość osób była z kimś np. matka z córką, czy mąż z żoną.

Ja bym na waszym miejscu umówiła się na spotkanie we dwójkę, we wniosku wpiszcie z kim będziecie podróżować, wpiszcie że jesteście narzeczonymi - jak konsul uzna, że kombinujecie to i tak Wam wizy nie da. A jak się umówicie każde po kolei to co będzie jak jedno z Was dostanie a drugie nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie nie chcemy sie umawiac po kolei, tylko ja np. w przyszlym tygodniu,

a chlopak to w ogole sie na razie nie umawia!

Jak ja dostane, to pojdzie po wize,

a jak nie dostane, to sie w ogole nie bedzie staral, nie bedzie tracil czasu i pieniedzy;-)

a ja ide na pierwszy ogien, bo mialam odmowe j-1 w 2008, wiec teoretycznie jestem w gorszej sytuacji,

praktycznie - zobaczymy na kogo trafie!

a jesli wpisze we wniosku, ze chce jechac z chlopakiem, to czy konsul bedzie pytal czemu nie przyszedl ze mna?

Kaze mi z nim wrocic? No nie wiem...

Wiec pytanie zasadnicze, czy wpisujac we wniosku wspoltowarzyszy podrozy, trzeba z nimi przychodzic tego samego dnia na rozmowe,

czy po prostu powiedziec, ze dopiero bedzie sie staral o wize?

Dzieki za pomocne forum:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalas sie o taki cos juz w styczniu:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=15364&hl=

i teraz nie ma prostej odpowiedzi czy ma sie isc razem,co maszwpisywac a czego nie

moje zdanie bedzie takie ze czym mniej bedzie krecenia i jakis dziwnych hokow-skokow to tym lepiej w innym przypadku moze sie skonczyc roznie ...wybor nalezy do Ciebie

bo nikt Ciebie nie odesle po chlopaka ale zobaczy w kompa -system czy dana osoba ma juz wize,moze dostala odmowa ....I wtedy moze pomyslec roznie ,ze to moze byc taki wybieg itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nikt Ciebie nie odesle po chlopaka ale zobaczy w kompa -system czy dana osoba ma juz wize,moze dostala odmowa ....I wtedy moze pomyslec roznie ,ze to moze byc taki wybieg itp

W kompa moze patrzyc, ale chlopak nigdy nie byl w U.S. i nigdy nie staral sie o wize,

wiec chyba po prostu wpisze we wniosku, ze chce z nim jechac,

a powiem, ze on dopiero umowi sie po wize;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli obydwoje macie dobra sytuacje i nikt nikomu nie moze zaszkodzic to idzcie razem (ja podchodzilem kiedys w 4 osoby) 2 na studiach magisterskich; jedna po studiach; jedna z biznesem w polsce.... Mysle ze jest dobrze razem ale trzeba udowodnic ze sie ma do czego wracac; ze nie macie zamiaru pozostac na nielegalu- aaa jezeli byscie dostali wizy to na wniosku DHL wpiszcie wszystkie nazwiska razem to zaoszczedzi jakies pieniadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie teoretycznie ja moge zaszkodzic chlopakowi:-( mialam juz odmowe, a on ma czysta sytuacje i szanse na wize na 10 lat,

wiem, ze nie ma zasady, ale zdarza sie, ze konsul kierujac sie sytuacja jednej osoby drugiej tez nie daje wizy!

Dlatego mysle, ze lepiej osobno, jak juz wyzej wyjasnialam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...