Skocz do zawartości

Zielona Granica


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

piszac ten tekst nie pisalem ze sam tak zrobilem tylko ze wiem o takim sposobie a na pootwierdzenie przytocze fragment z pewnej strony gdzie to przeczytalem....

Obecnie prawo imigracyjne nie przewiduje możliwości zalegalizowania statusu komuś, kto przekroczył granicę bez inspekcji, nawet jeśli jego sponsorem jest żona-obywatelka USA. Sytuacja jest nieco odmienna dla osób, które wjechały tutaj za pomocą fałszywego paszportu czy wizy.

Według najnowszej interpretacji USCIS, wbrew logice, osoby takie postrzegane są jako obcokrajowcy, którzy przeszli legalną inspekcję, ale popełnili fałsz wizowy, wymagający „tylko” dodatkowego przebaczenia.

Prawo imigracyjne przewiduje takie przebaczenie, jest nawet na to specjalny wniosek i opłata. A więc paradoksalnie, istnieje szansa na legalizację dla „fałszerzy”, ale nie dla osób, które wjechały tutaj przez „zieloną granicę” z Meksykiem czy Kanadą

link do tej strony....

http://www.seusa.info/ny/porady/imigracja/...a-wizowego.html

wiec nastepnym razem sam sprawdz a potem kogos obrazaj panie mondralinski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes po to podalem link wiec mozesz sie sam zapytac tego prawnika ktory sie na tej stronie wypowiada i udziela porad wiec ten uszczypliwy komentarz jest troszke nie na miejscu ja przytoczylem pewne slowa ktore sam przeczytalem na pewnym portalu a kazdy tutaj stara sie dokopac nie twierdze bo nie jestem prawnikiem ze to prawda lub klamstwo chyba jedynie Pani Karina moze sie wypowiedziec w sposob autorytatywny ja przedstawilem pewien pomysl -idee a czy sluszny i do wykonania to kazdy sam decyduje / a tak nawiasem mam kolege ktory wlasnie tak dostal sie tutaj na czyims paszporcie i bedzie chcial sie starac o legalizacje wiec sie okaze czy to kolejny adwokat bajkopisarz czy tez faktycznie jest taka furtka umozliwiajaca legalizacje/ i mysle ze dalsza dyskusja jest bezcelowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja swietnie zrozumialam Twoja rade. Jesli tylko bede miec dluzsza chwilke, przyjrze sie temu tekstowi z gazety.

Dam Ci najlepsza i darmowa porade wszechczasow.. Amerykanie bardzo cenia ludzi zachowujacych sie zgodnie z prawem. Jesli masz glowe na karku to wiesz co powinienes robic i jak sie zachowac. Kombinowanie to nie jest najlepszy pomysl.

A takie wiadomosci to raczej slynne polonijne legendy .

Jestem bardzo porzadnym czlowiekiem i staram sie zachowywac tak, zeby nie miec problemow w zyciu.

Dla Ciebie pewnie jestem ciezkim frajerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zdanie do Skorpiona !

Czy Ty wogole rozumiesz czemu kilka osob zareagowalo negatywnie na ta informacje ?

Nie chodzi o Ciebie tylko o wiadomosci jakie opisujesz. My nie oceniamy osoby tylko tok myslenia. Podsunales kiepski pomysl.

A tutaj mnostwo ludzi szuka inspiracji, im glupszy i latwiejszy pomysl tym wiecej chetnych.

Po prostu robisz innym nadzieje i mozesz naiwnych narazic na gigantyczne klopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warrior to jest forum ktos zadaje pytanie ktos odpisuje ja napisalem ze nie jestem prawnikiem podalem link do strony z ktorej ta informacje wzialem czy to pisal faktycznie adwokat imigracyjny czy bajkopisarz nie wiem nie mnie oceniac ja, mam kolege ktory dostal sie tutaj wlasnie w taki sposob uzywajac czyjegos paszpotu wlecial do stanow urzednik imigracyjny go wpuscil teraz zastanawia sie nad uregulowaniem swojego statusu zdaje sobie sprawe ze bedzie to jesli nie nie mozliwe to napewno bardzo trudne i kosztowne ale chce sprobowac w tym momencie kazdy kto sie wypowiadal na temat w/w i tak nic nie wniosl bo jesli sie nie myle to zaden z was nie jest adwokatem imigracyjnym wiec moze warto aby poczekac na wypowiedz osoby bardziej kompetentnej ? to prawda ze nasz narod jest znany z kombinacji i machlojek ale nie mnie oceniac kto i jak uklada sobie zycie i nikogo nie oceniam jako " frajera" bo frajerem dla mnie jest ten kto mysli ze oszukujac kogos i zerujac na kims moze osiagnac w zyciu szacunek, sam sporo przeszedlem w swoim zyciu i wiem ile kosztuja pewne decyzje ktore sie podejmuje wiec jeszcze raz proponuje aby niepotrzebny sarkazm i uszczypliwosci zatrzymac dla siebie badz napisac na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawde z pierwszej reki dowiesz sie ile kolege bedzie kosztowac taki numer. Jestesmy dorosli. Kolega poniesie konsekwencje swojej decyzji (pozytywne lub negatywne).

Jesli poczules sie obrazony to bardzo przepraszam. Bynajmniej nie mam intencji obrazac nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile moze wyniesc takie cos tego kolege?to zalezy od wielu spraw

jak popadnie na nie odpowiednia osobe to zaplaci o wiele wiecej niz 1 tys dol a do tego dostanie deport

a ze ludzie lataja na obcych paszportach to juz inna sprawa ale czasami nie zdaja sobie sprawy z tego co moze byc bo przeciez komus sie udalo to i mi sie uda lub tez kiedys takie cos bylo mozliwe to mi sie uda ale prawo sie zmienia a wiec to co bylo kiedys a teraz to juz inna sprawa....

A Bloch to mozna poczytac na tym forum,.,,prosze wpisac to slowo i Wam wyjdzie co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...