Skocz do zawartości

Proszę O Pomoc . Pilne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam może troszkę głupie pytanie ;D Ponieważ w poniedziałek lecę na wakacje do przyjaciół ojca, prosiłbym o szybką odpowiedź ;p

A wiec, lecę na dwa tygodnie do Miami, Tato zakupił mi tysiąc dolarów, w banknotach 50,20,10 aby była różnorodność. Chciałem mieć po prostu pieniądze nie karty itd.. I tu moje pytanie, ponieważ banknoty różnią sie 50 a 50, inna wielkość kolorystyka itd, rozumiem że to kwestia wydania jedne z 1989 a inne np z 2006, i tu moje głupie pytanie, czy to ma jakieś znaczenie dla "amerykanów"? Może nie chętnie przyjmują starsze banknoty? Wiem że dolar chyba nigdy nie byl wycofany z obiegu, ale wolałbym sie troszkę uspokoić i ewentualnie walczyc o wymiane na nowsze w kantorze w ktorym zakupiłem je. I drugie moje pytanie : czy tylko oprocz wizy w paszporcie potrzebny jest ten wniosek I-94 ? I gdzie sie go dostaje?

Przepraszam za ewentualne błędy lub brak składni, ale pisałem wszystko na prędkości.

Pozdrawiam i proszę o w miare szybką odpowiedź

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa jest ok :) i dobrze ze masz ja w takich banknotach a druk I-94 i celny dostaniesz w samolocie lecacym juz do USA i w 1 porcie masz odprawe paszportowo-bagazowa...chyba ze lecisz do Europy do Miami wtedy masz odprawe w Miami

te druki mozesz zobaczysz na stronie lot-u:

http://www.lot.com/Info/PL/aspx/Content__I...ubMenuId=001001

pamietaj aby wyplenic druk I-94 koloru bialego ,,,to tak jakbys dostal druk I-94 innego koloru dla osob z ruchu bezwizowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci bardzo za odp, uspokoiłem sie troszeczke..

Tak czy siak, lece z katowic do frankfurtu z frankfurtu do Newark z Newark do Miami ;/

Z powrotem mam lepiej bo Miami-frankfurt-katowice

Aha i zapomniałbym, przyjaciel ojca bardzo prosil o polskie piwo, czy jest problem jesli chciałbym przewieść powiedzmy 2 puszki w bagażu głównym ?

Czy przez to mogę przechodzić jakieś dodatkowe kontrole itd i czy lepiej sobie takie coś odpuścić ?

Dziękuje jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie....mój pierwszy lot samolotem a w dodatku lecę sam, troszkę się boje tych kontroli, ale czemu niby mieliby mnie nie wpuścić ;D

Czyli paszport z promesa , I-94 w samolocie z franfurtu do Newark ;p ..Mam nadzieje ze wszystko mam...;p

Dziekuję !! J

Jak coś to pozwolę sobie jeszcze pytać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa jeszcze zapytam :) Jak to jest z cenami? Za tysiąc dolców, da sie kupic jakies ubrania, buty , pierdoły?, płacić za jakies tam jedzenie .Jest to suma wystarczająca? Dodam ze mieszkanie będę miał free jak i pewnie jakieś jedzenie ale wiadomo, nikt nie chce siedzieć na tzw "garnku" znajomych .. Jade na 2tyg.

P.S Poczytałem sobie trochę te "wasze" forum, bardzo fajna sprawa i w ogóle konkretni ludzie, żeby tak wszędzie było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do banknotow- ja mialem kiedys bardzo zniszczone banknoty; byly bez problemu przyjmowne w sklepach. jezeli masz porwany banknot, powinni przyjac jezeli masz dwie czesci; lub wymienic w banku bez problemu.

spotkalem sie kiedys z dolarami (Brazowymi- chyba pamietaly czasy pierwszej wojny swiatowej) sa w obiegu jeszcze w Peru, Boliwia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o te piwa co wyżej pisałem..:)

Jak to jest? Bo przecież puszki są aluminiowe, (to na tych prześwietleniach nie bedą chcieli przez "nie" robić jakiś kontroli itd?) hehe..

No i jak wygląda sprawa samego przewozu, czy jeśli wezmę te puszeczki to muszę jakieś dodatkowe druczki wypełniać? Nie chciałbym mieć kłopotu przez to wszystko, bo to piwko nie jest aż tak ważne dla mojego znajomego, a może ktoś z was juz kiedyś jechał na turystycznej z takim "dodatkiem do bagażu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...