Skocz do zawartości

Ile Trwa Wizyta W Konsulacie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Wyczytalem juz wszystko na temat rozmowy z konsulem ale mam pytanie co do czasu trwania wczesniejszych formalnosci. Mam wizyte umowioną na 9:30, moge przyjsc wczesniej ale musze wyjsc z ambasady ok 11. Przekladac termin wizyty czy powinno byc ok ?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie zdazylem bez problemu. Bylem na 9:30 i wchodzilem chyba jako ostatni na 9:30 ;) Przede mną już kilka osób na 10 bylo.

Krótka kolejka jest na zewnątrz do kontroli osobistej i rzeczywiscie zabieraja telefony. Krotka rejestracja z pobieraniem odciskow palcow i jakies 30 minut czekania na konsula. Przede mną było 40 osób w kolejce ale nie trwalo to dlugo.

Rzeczywiscie nie ma reguly co do czasu trwania rozmowy bo Pan z Pania ktorzy chcieli leciec do NY na 2 dni byli maglowani przez 20 minut a grupki rodzinne zajmowaly 5 minut.

Wystepowalem takze o wize dla syna, wszystko zajelo jakies 3 minuty a pytanie mialem tylko czy zona ma wize.

Trzeba czytac informacje o koszcie wizy na stronach bo obowiązuje kurs na dany okres. Mozna bylo doplacac roznice gotowka bezposrednio w kasie ambasady.

thx za info pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przypomnialo mi sie jeszcze ze dobrze szukac parkingu na ulicy Matejki. To jest zaraz przy konsulacie i maja tam spory parking a zawsze mozna pojechac w prawo i byc z powrotem na Pieknej.

Na te 40 osób przede mną to tak ze 2-3 nie dostaly wizy. Nie przygladalem sie specjalnie ale tylko ta jedna para zwrocila moja uwage bo dosc glosno i plynnie po angielsku rozmawiali i mieli faksem doslac jakies dodatkowe dokumenty i strasznie sie tlumaczyli z planow wizyty 2 dniowej w NY ??? .

Najbardziej balem sie o zdjecia bo gehenne przechodzilismy zeby zrobic dobre zdjecia do paszportu dla synka 6 miesiecy ale dobrze je skadrowałem zgodnie z wytycznymi departamentu stanu chociaz wyciecie nie bylo idealnie kwadratowe ;) . Musze dodac ze na moja sytuacje wizowa nie wplynal status rodziny zony ktory jest "dosc" skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko dodam, że moja mama była 2 tygodnie temu w Krakowie. wizę dostała na 10 lat bez problemu ;) pytali sie tylko czy ja jestem legalnie i trochę o mamy pracę w Polsce. generalnie mama mówiła, że na jakies 8-10 osób przed nią chyba tylko jedna studentka nie dostala wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...