Skocz do zawartości

Czy Jest Taka Mozliwość Wyjazdu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy żeby wyjechać do pracy na wakacje na przykład na 2 miesiące do USA muszę brać udział w jakimś programie typu Work and Travel ?

Bo jestem w stanie sam załatwić sobie wszystkie formalności i wyjechać do pracy jako student na takich samych zasadach jak w tych programach.A będę miał zaoszczędzone pieniądze.I to dużo bo połowa kasy wpływa do biura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ze strony ambasady....

Studenci biorący udział w tym programie zazwyczaj korzystają z usług agencji pośrednictwa, które są przedstawicielami amerykańskich instytucji upoważnionych przez Departament Stanu. Opłaty pobierane przez te agencje znacznie się różnią. Chociaż większość studentów korzysta z firm polskich, dopuszcza się także możliwość korzystania z biur pośrednictwa w innych krajach.

Każdy uczestnik programu – bez względu na to czy korzysta z usług biura pośrednictwa, czy nie - musi zarejestrować się w systemie SEVIS po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych i uzyskać numer amerykańskiego ubezpieczenia społecznego (Social Security).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy tym sie teraz zajmujesz?

jesli od teraz czy 1 roku to nie dziwne ze tak piszesz..

problem polega na tym ze kiedys tak nie pisali na stronie www,po drugie jak napisalem-trzeba za tym troche pobiegac,postarac sie a wiec te pare zl mozna wydac jesli ktos chce miec tzw swiety spokuj...

jesli jest taka mozliwosc to mozna tego sprobowac,,i napisze jeszcze raz -moze jestes 2-3 osoba jak narazie ze chce takie cos zrobic a reszta sie pyta czy sie da ale nic z tym nie robi,nie zrobila..chyba ze cos robi ale nic nie pisza na forum bo i tak moze byc.

ps jesli chcesz takie cos zrobic to napisz potem jak Ci idzie,,moze ktos pujdzie w Twoje slady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rozumiem...poczytałem dalej i zdobycie formularza DS2019 pewnie by zastopowalo sprawe. Ja moglbym cos takiego sprobowac pod kontrola drugiej osoby ktora by tak zrobila a ktora byla juz wczesniej w USA na takich zasadach..A poniewaz ze ja pierwszy raz mam zamiar wyjechac wiec nie rzucam sie.

http://www.ds2019form.de/en_english/en_basics.htm ....cos takiego znalazlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...