Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat (skończone) i chcę dostać wizę turystyczną do USA. Wybieram się tam tylko i wyłącznie w celach turystycznych. Poczytałem co nieco o całym procesie i mam kilka pytań.

Jak wygląda rozmowa z konsulem?

Czy to prawda, że rozmowa po angielsku da większą gwarancję na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby o dostanie wizy?

Słyszałem, że będąc już w USA będę musiał rozmawiać z kimś ze służby celnej (?) po angielsku oczywiście, czy to prawda (jeśli tak) jakiego typu pytania będzie mi zadawał?

To by było raczej wszystko, dzięki z góry za rady ;)

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak ja sie staralam o wize trystyczna to chcialam rozmawiac po angielsku ale sam konsul mowil do mnie po polsku wiec nie wydaje mi sie, zeby to mialo jakis wiekszy wplyw. Zapyta po co jedziesz, na jak dlugo chcesz do kogo, czym sie zajmujesz tutaj, bo bedzie chcial sprawdzic czy czasem nie bedziesz chcial tam zostac na dluzej czyli np. nielegalnie. Jak juz wyladujesz to bedziesz musial przejsc przez odprawe i tam zazwyczaj sie pytaja do kiedy jestes, do kogo przyjechales takie podstawowe pytania i tam zazwyczaj wbijaja pieczatke czyli wize na okres 6 miesiecy.

To sa moje doswiadczenia. A jezdzilam do USA juz 4 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz turystycznie ale piszesz w dziale emigracja

jesli tak wypadniesz na rozmowie to wyjdziesz bez wizy

nie ma tak ze jak sie mowi po angielsku to wiza jest w kieszeni,do tego jesli ktos ma tzw kaleczyc jezyk to niech mowi po polsku..tak samo z wypelnianiem wniosku na wize,nie ma znaczenia czy wypelnisz po polsku czy tez po angielsku ,

a majac te 16 lat bedzie Konsula i urzednika obchodzic do kogo lecisz i na ile ,bo co innegoi majac te 17-18 lat a co innego 16

ps temat przenosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz i kolejne dwa pytania:

Czytałem gdzieś, że przed wizytą w ambasadzie warto jest załatwić papier ze szkoły, że do niej uczęszczam. Czy jest to jakiś gotowy formularz czy po prostu muszę wyjaśnić sekretarce sytuacje i sama wypisze?

Jakie papiery ponadto warto jest jeszcze załatwić?

PS. Sorka za zły dział.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam pytanie: czy przy załatwianiu formalności dotyczących wizy i podczas rozmowy z konsulem konieczny jest obecny rodzic? Mój wiek to 16 lat.

PS> Jakby ktos pytał dlaczego, to odpowiadam. Mieszkam daleko od Warszawy, a moja mama prowadzi firme i nie może niestety się ze mną pojawić. Najlepiej byłoby, gdybym sam mógł to wszystko załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mozliwe i na forum nie raz spotykane

i teraz jesli poleci do USA i zostanie dluzej niz wpisal w ds 156 to nastepnym razem moze i takiej na 1 rok nie dostac....

bo mozesz dostac wize wazna na pare miesiecy ale od 1 roku do max 10 lat

i np te 1 roczne moga byc 1 krotnego wjazdu a te 10 letnie sa juz wielokrotnego wjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...