Skocz do zawartości

Mobilnosc Na Wizie Studenckiej


Rekomendowane odpowiedzi

Przekonalem sie juz jak trudny jest wybor wlasciwej lokalizacji do zycia i do studiowania - a weryfikacja faktow dopiero przede mna.

Chcialbym sie upewnic, czy bedac na F1 naszykowac sie ze w praktyce jestem skazany na jedna lokalizacje czy moge liczyc na to ze spokojnie bede w stanie np. zmienic miasto na inne badz w ogole przeniesc sie do innego stanu?

Tu kilka aspektow:

1. Jak USCIS patrzy na takiego studenta ktory nie moze wysiedziec na miejscu? ;)

Bo rozumiem beda widziec w SEVISie badz gdzie indziej ze co chwile zmieniam I-20 na nowe i zmieniam uczelnie. Czy musze im zglaszac swoj nowy adres przy kazdej przeprowadzce?

2. Czy jest problem z przepisaniem przedmiotow z jednego community college na inny, ale _w innym stanie_? Bo z tego co patrzylem wszystkie (niemal) sa regionally accredited, i zwiazane z jakas grupa akredytacji, z tym ze np. co innego jest w NC, co innego w CA. Jest z tym problem?

3. Czy same formalnosci sa proste do zalatwienia? Komu musze takie zmiany adresu zglaszac? Ile w praktyce to trwa (zmiana uczelni na inna)? Musze przejsc od nowa caly proces przyjmowania na nowej uczelni czy da sie "wslizgnac"? Czy jestem wtedy jako fresh (ale przepisujacy oceny) czy jako transfer?

4. Czy wtedy place od nowa za wpis do SEVIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie transferowalam z jednej szkoly do drugiej (obie w Il)ni nie musialam drugiego Sevis placic. ile to trwa - zlaezy od szkoly. niektore "nie pozwola" ci sie transferowac (mowie o f1) jesli nie pochodzisz do nich (i nie wydasz stosownej kasy hehe) przez okreslony czas np min 1 semestr (lepiej dowiedziec sie tego wczesniej u wiarygodnego zrodla jak np biuro dla studentow miedzynarodowych na uczelni, bo pani na recepcji to powie ze nie ma zadnych takich ograniczen..). nie mam pojecia jak jest z przedmiotami bo ja nic nie musialam przepisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownym aspektem utrzymania statusu vizy studenckiej co znaczy legalnego statusu w USA jest uczeszczanie na uczelnie w pelnym wymiarze czasu.

Jak bedziesz zmienial uczelnie i to w dodatku community colleges uznaja cie za tzw "drifter" co wg mnie jest troche podejrzane dla uscis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...