Skocz do zawartości

Platnosc Za Studia


Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposob polecacie przeniesc pieniadze na studia i zycie z Polski do USA?

1. Czy da sie bez problemu zalozyc konto w banku bedac na F1?

2. Czy lepiej puscic przelew na to konto pozniej (jw / jesli sie da), czy tez wiezc w gotowce? (dosc duza suma, beda robic z tym problem na lotnisku? kwestie bezpieczenstwa biore na siebie)

3. czy jakas inna forma transferu (western union) wychodzi oplacalnie?

Moj polski bank (multibank) policzyl mi koszt przelewu na 200 PLN z Polski do banku USA (w momencie gdybym przelewal cala sume). Znacie jakas opcje, aby wyszlo taniej?

Czy jest szansa aby dostac w Polsce karte kredytowa z darmowymi wyplatami z bankomatow w USA? I placic wtedy na biezaco tak.

Albo ewentualnie wyplacic cala sume z bankomatu w USA (jaka wyjdzie wtedy orientacyjnie prowizja? pewnie jest limit maksymalny)

Bede wdzieczny za sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj sie w Citi banku o takie oplaty i przelewy jak i zwbk ktory mial fajna oplcje

mozesz miec problemy na lotnisku w Polsce-Unii oraz w USA jesli przewozisz np wiecej niz 10.000 usd bez zgloszenia,a tak zglaszasz to na granicy w USA,sa specjalnie druki na to i wtedy wszystko jest ok

zobacz jaki jest limit w Unii na takie cos ...jak sie tak duza kase wywozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bez problemu zalozylam konto na F1 w chase. nie orientuje sie z przelewami jak jest ale zapytaj w money gram czy jakos tak. western union to raczje drogawe. tutaj to bys sobie pewnie wypisala czeka i wyplacila w Polsce ale jak to zrobic w druga strone..

powiem cie ze ja sobie zrobilam przesylke za darmo (stracilam niewiele przy 3 tys$ za to ze nie oferowali najlepszego kursu chociaz byl calkiem spoko) uzywajac pay pal. zalozylam sobie konto "polskie" powiazane z bankiem w Pl (przelew z twojego konta na pay pal jest za darmo z tego co pamietam) a potem zalozylam drugie "amerykanskie" powiazane z moim amerykanskim bankiem (nie mialam konta wtedy wiec zwyczajnie moj kolega zalozyl i dal mi potem kase). przesylanie kasy z pay pal na pay pal jest za darmo ;) nie wiem czy maja jakies ograniczenia co do kwoty

wiem tez ze jest cos takiego jak http://www.moneybookers.com/app/

uzywalam kiedys do przelewania z Wlk brytani i nie bylo zle ale mieli oplaty od przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...