Skocz do zawartości

Ds-156 Punkt 37?


Winston

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama będzie się ubiegać o wizę turystyczną. Ja jestem jej córką i przebywam nielegalnie na terenie USA. Wiem że we wniosku trzeba napisać prawdę i tylko prawdę - ale co dokładnie powinna napisac?????

Że przebywam z wizytą, pracuje???? Że mieszkam z narzeczonym i to wystarczy.

Co napisać proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wize w wklejona to Ona ma ale status juz ma nielegalny ;)

trzeba wpisac ze jest i tyle,,wrazie dodatkowych pytan to powiedziec ze tam jestes ,,nie trzeba mowic co tam robisz,z kims mieszkasz bo to nikogo nie obchodzi...czym mniej sie mowi to tym lepiej czasami,,bo samo wpisanie osoby bedzie ok a co do reszty to zalezy od pytan,czasami zadne nie padaja o ta osobe a jedynie po co ta osoba leci,co tam bedzie robic i co jest wazne co ta osobe trzyma w Polsce,czy leci na dluzszy czas,czy ma za co leciec i na to trzeba zwrocic uwage

w Ambasadzie dobrze wiedza ze duza wiekszosc takich osob pracuje,mieszka sama lub tez z kims wiec nawet jak sie powie ze te osoby nie pracuja to moga nie uwierzyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wpisać w punkcie 37 że pracuje?

Czy pracuje part time i np. uczę się angielskiego.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie;))

p.s i jeszcze jedno jak jest punk 25 w ds-156 " Imiona i nazwiska osób u których zatrzyma się lub odwiedzi Pan/Pani W USA podczas swojej wizyty"

Czy jest OK jak wpisze moje nazwisko i adres.

W punkcie 24 to gdzie się zatrzyma będzie gdzie indziej - ja mieszkam w apartamecie i tak nie ma zadużo miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc takie cos ze Ciebie odwiedza a bedzie mieszkac gdzies indziej ale gdzie? u Twoich znajomych,kolegow czy tez w hotelu ,,bo tutaj tez trzeba to dobrze powiedziec

sa takie osoby ze leca do USA pozwiedzac a odwiedziny swoja droga ;)

co do pracy-nauki to jedni pisza a inny znow nic nie pisza,,wazne aby wrazie czego jak beda pytac odpowiedziec ale wtedy jak beda pytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie u znajomych - oni mieszkają w domu i dysponują pokojem gościnnym.

Mama w sumie bardziej przyjedzie na zwiedzanie - ale to oczywiste że kogoś musi tu mieć żeby pozwiedzać, bo jezyka nie zna.

I jeszcze jedno bo nie jestem pewna - jak będzie wypełaniać wniosek ds 156 - i wezmie wersję że pytania są po polsku - to jekie odpoweidzi? Własnie przeczytałam w instrukcji że "Odpowiedzi nalezy podawac w jezyku angielskim. Nie wolno uzywac polskich znaków"

np. Kto pokryje koszty Pana/Pani podróży?

odp. Myself

Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo osob na tym sie lapie jak wypelniac ds 156 ...nie ma tak ze masz to wypelnic po angielsku ,,masz nie uzywac aby polskich liter jak ł ale mozna wypelnic po polsku i nie ma z tym zadnego problemu ...wyobraz sobie ze sa osoby jak Twoja mama i sami wypelniaja wniosek ,bo nie ma obowiazku aby komus to zlecic ;)

jesli Twoja mama sama bedzie oplacac podroz to wpisujesz tak...

ps dobrych masz znajomych ze chca kogos przyjac,kims sie zajac i zaopiekowac,,to jak wygrac miliona :P

dodam do tych znajomych ze niech Twoja mama cos o nich wie miej wiecej,,nie musi wszystkiego ale niech wyglada ze sie znaja i wiedza o sobie cos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he nie przesadzałabym z tym wygrać miliona. wszyscy chcą pomóc - miło. Znają się

w sumie mama w tamtym roku przeszła amputacje piersi. Jest teraz z nią Ok, ale dlatego po części chce żeby przyjechała zobaczyć sie ze mna - ale i troche pozwiedzać - życie jest krótkie co nie.

czy jak wezmie zaświadczenie od lekarza - to myślicie że jej coś to pomoze przy wizie - ona naprawdę co 3 miesiace musi przechodzić dokładne badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast zaswiadczenia lekarskiego to niech wezmie usmiech i pozytywne myslenie ;) wiem ze to moze byc trudne ale nie ma innego wyjscia ...

i jesli faktycznie musi byc w Polsce za 3 miesiace to niech tak bedzie ujete w ds 156 ze do 3 miesiecy lub tez 3 miesiace i niech tak powie na rozmowie :P

masz racje ze milo sie robi na sercu i duszy jak ktos chce pomoc i ofiaruje pomoc ;) aby wiecej takich osob bylo na swiecie

tak wiec porozmawiaja ze swoja Mama,przygotuj ja troche na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...