Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna, Ambasada W Dublinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do osób które może się orientują, bądź mieli podobną sytuacje jak moja, a więc w tym roku chcę starać się w Dublinie o wizę turystyczną do USA. Ponad rok temu starałam się o nią w Polsce ale niestety mi jej odmówiono. Moja historia ze Stanami wygląda następująco:

W 2007 wyjechałam do Usa z programy Work&Travel na Floryde wize dostałam na 5 mięsiecy 4 miesiące pracy miesiąc zwiedzania. Niestety za bardzo mi się tam nie podobało i po miesiącu odeszłam z pracy i wyjechałam stamtąd do innego stanu do kolegi. Jeszcze wyrobiłam sobie SOCIAL NUMBER. Po wyjeźdźcie znalazłam prace w sumie co miesiąc inna bo niestety nie było łatwo. No i w terminie wróciłam do Polski.

w 2008 w Polsce starałam sie ponownie o wize tym razem turystyczną tylko że w Polsce ale jej nie dostałam.

Odczekałam Ponad rok i chcę sie starać ponownie tym razem w Irlandii mieszkam tu i pracuje już dwa lata. I Mam pytanie ponieważ w wypełnianiu formularza zadaja oni pytanie czy posiadam social number i prawo jazdy i waham sie bo nie jestem pewna czy odp na to pytanie pozytywnie,tylko z drugiej strony jak to sprawdza to już po mnie, a myślałam także żeby wpisac ze posiadam ale nie pamietam numeru a prawo jazdy i social number zapodziałam, ponieważ nie były dla mnie istotne. Po drugie zastanawiam sie czy nie lepiej by było podać adres i nazwisko do osób do których lece niż hotel.

Pytanie moje brzmi ponieważ nie chce popełnić żadnego błedu a nie wiem czy warto mówić prawdę czy ktoś może mi coś doradzić podpowiedzieć jak najlpiej to rozegrać???

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie interesowalo Ciebie dlaczego wizy nie otrzymalas w Polsce?bo tak moze byc i w Dublinie nawet jak masz prace i mieszkanie a w Polsce tego nie mialas

wiele osob nie zdaje sobie sprawy ze odchodzac z pracy na takim programie moze sobie zamknac za soba droge do USA na jakis czas czy to na wat czy tez turystycznie ,wystarczy ze taki pracodawca zglosi taka osobe tam gdzie trzeba i z chwila zgloszenia jestes nielegalnie w USA i tak sie dzieje ,,potem idac po wize Konsul nie musi Ci mowic ze takie cos zrobilas a po prostu nie da Ci wizy bo jesli takie cos zrobilas na wat to co bedzie z wiza turystyczna-praca nielegalna,zostaniesz nielegalnie-przedluzysz wize ....bylo juz pare takich osob no i wychodzilo bez wizy ,,a jesli ten pracodawca Cie nie zglosil to tzn ze nie przekonalas Konsula ze wrocisz na czas z USA ,ze zachodzi podejrzenie pracy nielegalnej itp i to wez pod uwage idac po wize do Dublina

mozesz numeru nie pamietac ..

nie sciemniaj niz za duzo z numerem ze go zapodzialas,to tak jak bys powiedziala ze jeden numer zgubilas wazny w Irlandii aby pracowac legalnie...a to co sobie pomysla ze go masz i lecisz to juz Twoja sprawa i jak kto przekazesz

popelnisz blad jak bedziesz cos sciemniac ...

a kogo masz wpisac to juz Twoja sprawa,pamietaj do kogo wtedty mialas leciec i moze pasc pytanie czy lecisz do tam tej osoby czy tez do kogos innego.

ps nastepnym razem ,prosze pisac tylko 1 temat na forum,czy to tym czy tez innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz teorii dlaczego mi tej wizy nie dali to miałam mnóstwo...właśnie jedną z nich było to że zerwałam umowę z pracodawcą a wiesz wiele osób jedzie tam na work and travel tylko aby przejsc granice i wyrobić social number i uciekaja....

Tez tak mysle nie chce sciemniać z tym numerem bo jezeli byłam na Work and travel to oznacza to że nadali mi social bo bez tego nie mogła bym podjąc pracy.

Własnie to jest najgorsze że oni nigdy Ci prosto w oczy nie powiedzą dlaczego nie i koniec nie wiem co mają w systemie tak sie zastanawiam czy odrazu mają odnotowane ze zrobiłam prawo jazdy no ale wydaje mi sie że jeżeli podam im social to mogą spr wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt moga sprawdzic wiele spraw i dlatego tez nie ma co klamac jesli to sie cos zrobilo legalnie ,bo przeciez moglas zrobic takie prawko jak i miec SSN bedac na wat..

widzisz ze wiele osob tak robi to doskonale wiem ale czy zdaja sobie z tego spraw co moze byc potem to juz inna sprawa....warto aby znac wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...