Skocz do zawartości

Ślub W Las Vegas


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planujemy ślub w Las Vegas w dwie pary. Mamy kilka pytań do Was związanych z takim wyjazdem:

1) czy do konsulatu umawiać się razem? Jeżeli tak to jaką wizę potrzebujemy (oprócz LV chcemy zostać parę dni w NY i Los Angeles) cały wyjazd około dwa tygodnie. No i rozumiem, że to mamy podać jako powód w konsulacie.

2) jakie dokumenty musimy przygotować aby do takiego ślubu przystąpić, jakie zabrać z Polski (czy coś trzeba przetłumaczyć), a jakie będą potrzebne na miejcu czy coś trzeba jeszcze uzyskać?

Jeżeli ma ktoś doświadczenia na jakimkolwiek etapie takiej podróży to będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralam slub w Las Vegas we wrzesniu 2009 r i tak

na poczatek trzeba sie udac do sadu zeby sie zarejestrowac tam potrzebny jest tylko paszport otrzymacie cos w rodzaju aktu slubu ale to nie jest akt slubu !! po rejestracji i tu uwaga !! wazny jest adres

gdzie bedziecie mieszkac i jak dlugo?..

pozniej wybieracie juz tylko kaplice ..i w zaleznosci od zamoznosci ;) ja wybralam slub w sadzie bylo milo nie drogo a kasa poszla na inne przyjemnosci :P po 2 tygodniach przyszedl wlasciwy akt slubu

na adres ktory podalam

zycze wszystkiego dobrego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to muszę się zgłosic do sądu w LV przed ślubem w kaplicy. Czy chodzi o dokumet merriage license? Jeżeli tak to czy wydają go od ręki?

Adres rozumiem, mam podać do Polski aby mi wysłali akt ślubu.

Czy to wszystkie dokumenty jakie potrzebuje z Polski tylko paszport? żadnych aktów urodzenia itd.?

Jak wygląda potem legalizacja takiego ślubu w Polsce? wystarczy ten dokument wysłany z USA?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz teraz do swojego USC i sie dowiesz co musisz zrobic aby ten slub byl ok dla urzedu,bo wtedy dostaniesz polski akt slubu ;)

pamietaj ze potem masz troche czasu na wymiane dowodu osobistego oraz paszportu chyba ze nie bierzesz nazwiska swojego meza to paszport moze zostac ale o tym sie dowiesz w biurze paszportowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w USC i pani powiedziała że może mi powiedzieć co powinien mieć cudzoziemiec który chce brać ślub w Polsce, ale nie wie co ma mieć obywatl RP żeby wziąść ślub w USA bo tam jest tyle stanów i każdy pewnie ma inne wymagania :P i tak sobie pogadaliśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze Ci powiedziala

ale ja Ci odpowiedzialem na pytanie to ktore napisalas:

Jak wygląda potem legalizacja takiego ślubu w Polsce? wystarczy ten dokument wysłany z USA?

tak wiec jak bedziesz miec juz ten akt slubu to idziesz do tlumacza przysieglego,potem idziesz do kierwonika-kierowniczki USC aby Ci ten slub umiejscowili w aktach USC,,dopuki tego nie zrobisz w papierach jestes jako wolna...i dlatego tez napisalem Ci abys udala sie do USC i tam sie dowiedziala szczegolow tego umiejscowienia

a tutaj masz taka stronke jakich wiele jest na www:

http://www.vivalasvegaschapel.com/traditional/faq.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniecie Marriage Certificate. Przetlumaczony dokument (przez tlumacza przysieglego) dajecie do USC w Polsce i dostajecie akt slubu po polsku.

Nie wiem jak jest w stanie Nevada, ale w wielu stanach trzeba odczekac kilka dni od momentu uzyskania Marriage License do slubu wiec trzeba to miec w pamieci.

Co do wymagan to trudno zeby USC w Polsce znal przepisy wszystkich Stanow. Niektore wymagaja aktow urodzenia procz dowodu tozsamosci, w niektorych stanach wymaga sie badania na syfilis. Inne przepisy dotycza cudzoziemcow inne rezydentow i obywateli. Warto moze wejsc na strone usc stanu Nevada i poczytac co trzeba miec ze soba.

http://marriage.about.com/cs/marriagelicenses/p/nevada.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...